Ako mohli poskytnúť niečo čo sami nemajú ? Aspoň tak denne tvrdia.
Ako mohli poskytnúť niečo čo sami nemajú ? Aspoň tak denne tvrdia.
V tomto prípade šlo o humanitárne bombardovanie, a to je v poriadku.
Dnes už na CNN priznali že Ukrajinská Hrivna prudko padla a Utečenci tak stratili kupyschopnosť. Ešte včera doobeda tvrdili že je to mena pevná ako skala, keďže Ukrajinská národná banka zafixovala jej kurz k USD. Napriek tomu Hrivny žiadna banka ani zmenáreň nezamieňala, čoslniečkari nevedeli pochopiť. Dnes už je jasné prečo. To ich zafixovanie bolo Ukrajincom platné asi toľko čo Rusom rezervy v USD a v EUR v amerických a Európskych bankách.
Táto vojna nebude mať víťaza ani na Ruskej ani na Ukrajinskej strane. Smiať sa budú za oceánom.
Rusi začali trpieť schizofréniou. Jeden tvrdí že všetko ide podľa plánu, druhý rozpráva že že nič nejde tak ako plánovali. Klame len jeden z nich, alebo obidvaja ?
Ak to podľa plánov nejde, je vysoko pravdepodobné že Čínu o tie zbrane žiadali. Ale Čína si ich šanuje na konflikt s USA pri Tchaj-wane.
Rovnako klamú aj Ukrajinci. Likvidovať nebezpečnú nevybuchnutú muníciu po troche v tieni a pod ochranou vyhorenej budovy stovky metróv od reaktorov je menšie riziko ako ich naložiť všetky na auto a riskovať že ho odpália aj s tou municiou Ukrajinci.
"Na fotografii zverejnenej na sociálnej sieti Twitter vidno ukrajinskú vlajku visiacu z okna budovy a transparent s nápisom „Táto nehnuteľnosť bola oslobodená“ nad vchodom."
Už som sa nádejal že šlo o Matovičovu a Počiatkovu vilu. Snáď nabudúce.
Ako môže niekto vojenskú základňu nazvať " centrum pre udržanie mieru" ?
Je to smutné, ale objektívne informácie nemáme. Len Ukrajinskú propagandu z oficiálnych médií, a Ruskú z alternatívnych. Obidve sa samozrejme diametrálne líšia a každému musí byť jasné, že obidve strany klamú. Zveličuju svoje úspechy a bagatelizujú úspechy protistrany. Naopak každá strana zahmlieva svoje straty a zveličuje protivníkove. Skratka pravá informačná vojna a vojnová propaganda.
Jedna vec mi veľmi vadí, keď sa informujte o stratách na Ruskej strane, vždy napíšu že zahynulo xy vojakov, Rusov, okupantov... Je jasné že nie Ruských civilistov, tí na UA nie sú.
Keď sa však informuje o mŕtvych na Ukrajinskej strane, stále čítam že zahynulo xy " ľudí " . A to je problém, vôbec médiá nerozlišujú či šlo o vojakov, zahraničných žoldnierov, príslušníkov rôznych polovojenských militantných skupín ( Azov) alebo civilistov. Nedajú sa predsa hádzať do jedného vreca civilné obete a vojaci.
Tak ako klientom BMG a Horizontu ? Tiež sú právne stále ich. Akurát už ich nikdy neuvidia. A mnohí už medzitým aj umreli.
Keď som to isté napísal pred časom ja, označili má tú mnohí za Putinom plateného trolla.
EU dodržala všetko čo sa dalo. Dnes za to platia životmi nevinní Ukrajinci a aj Rusi. Žiaľ ani jeden politik.
Západ skonfiškovali Ruské devízové rezervy v objeme cez 300 miliárd USD ktoré boli uložené v západných bankách. A vraj Matovičova špajza je prázdna. Alebo snáď Slovensko nemá nárok na podiel z koristi ?
Som veľmi zvedavý na koho kontách tie miliardy skončia. Rovnako sa tlač nezaujíma o osud Afganských rezerv, ktoré im skonfiškovali USA. A to bolo tiež dosť veľa miliárd. Kde skončili ? Na koho kontách ?
To je ako keď dnes Krajniak vypočítal že zamestnanec 63 236 Ukrajincov bez toho aby klesli mzdy Slovákom.
Netáraj, Amerike vyhovuje Európa, ktorá nemá žiadny jednotný názor, a nedokáže sa na ničom dohodnúť. Potom keď je zle, celá Európa prosika Washington o pomoc. Čo Amíci radi spravia. A zinkasujú za to miliardy.
Tretí týždeň invázie a Rusi v podstate nič nedosiahli. Naopak, dochádzajú im zbrane a munícia. Namiesto upokojovania, situácia ďalej eskaluje. Nakoniec situácia vyústi do použitia jadrových zbraní, keďze Rusi už nebudú mať čo stratiť. V princípe už Putinovi bude jedno, či Rusko vyhynie od ekonomického kolapsu a hladu, alebo zmizne z povrchu zemského aj so všetkým nerastným bohatstvom a Európa spolu s ním. Zďochyňajuci kôň najviac kope.
A pani Zuzana už na svojej chate známej bujarými covid párty ubytovala utečencov ? Alebo si stále nenašla čas, čo neustále vyzýva občanov k solidarite a podpore Ukrajincov ?
Západ skonfiškovali Ruské devízové rezervy v objeme cez 300 miliárd USD ktoré boli uložené v západných bankách. A vraj Matovičovi špajza je prázdna. Alebo Slovensko nemá nárok na podiel z koristi ?
Som veľmi zvedavý na koho kontách tie miliardy skončia. Rovnako sa tlač nezaujíma o osud Afganských rezerv, ktoré im skonfiškovali USA. A to bolo tiež dosť veľa miliárd.
Západné sankcie spôsobili zaujímavý jav. Kým pred inváziou Rusi tankovali liter benzinu v prepočte za 60 centov, dnes tankujú za 30 centov. Akurát by museli mať v ponožke eura.
Měl bílou hůl a černé brýle, a dělal že mě nevidí. Tak jsem ho sejmul, frajera.
Odporúčame