Niektori ludia su jednoducho mimo akehokolvek poucenia a chcu zit vo svojom vlastnom svete sebaklamu. Podla nich v socializme bolo vsetkeho, len napr. zimnne pradzniny boli pravidlene dlhsie, pretoze kupodivu prave cez zimu bol nedostatok uhlia. Masa a hydiny bolo vraj tiez dost no ak si si v Stredu neprivstal , tak kurence si po 10 hodine uz nedostal a v masiarstve boli zvacsa len prazdne haky. To bol pravidelny obraz obci a dedin, zatial co okresne mesta a vacsie mesta boli na tom o nieco lepsie, ale nic co by sa dalo porovnat so zasobou tovaru na Zapade v tom case.


