Ja nemusim byt ani system aby som vedel co mas doma v chladnicke. Privela piva a borovicky. Ked nakupujes v obchode nemas strach, ze ta niekto spehuje a fotografuje pre " system" ked platis hotovostou?
Ja nemusim byt ani system aby som vedel co mas doma v chladnicke. Privela piva a borovicky. Ked nakupujes v obchode nemas strach, ze ta niekto spehuje a fotografuje pre " system" ked platis hotovostou?
Nezakazali mitingy, ale ucast tureckych politikov, teda zakazali propagaciu tureckej politiky na svojom uzemi. T
Hnup si sam , ked places sice dobre ale na nespravnom hrobe a este sa potom aj urazis.
<<.Pri hotovosti nikto nevie co kupujes a cim sa zivis.S kartou na centralnom pocitaci presne vidia co si kupoval>>
To ano, ak budes nakupovat 1000 kg umeleho hnojiva a nie si farmar , tak to moze v centrale spustit poplach. Mne je fuk ci niekto vie, ze vcera som kupil mlieko, chlieb a mrazenu rybu, alebo 5 parov ponoziek.
He, he...ako platis svoje financie, hotovostou?
Kartu ti nutia preto lebo banka ktora kartu vydava dostava z kazdej transakcie urcity podiel ktory moze byt 1-4 % percentualnej hodnoty. Ten podiel plati predajca, predajca nasledne zvysi cenu vyrobkov aby toto pokryl a aby pokryl naklady ktore ma za manipulaciu s penaznou hotovostou ktorou plati chytrak ako ty. Ja platim kreditkou a dostanem 1%-2% hodnoty naspat a chytrak ktory plati hotovostou ako ty to zaplati,
Troll, a stari Slovania uz vtedy mali kreditky, vsak?
Ja prakticky hotovostou takmer nikdy neplatim, snad len tak za zrmzlinu , alebo kavu. Spravnym pouzivanim kreditnej karty som uz zarobil aspon 3000 eur a to v kreditoch ktore dostavam naspat za ich pouzivanie. Ak nie si financne disciplinovany tak kreditku nepouzivaj , ak mas disciplinu tak kreditka poskytuje vyhody.
Pravdou je , ze papierove peniaze su pomaly nahradzane kartami alebo inymi formami platby. Vela obchodov ma teraz samoobsluzne pokladne kde nemozes platit hotovostou, vydavanie a tlacenie penazi je nakladna zalezitost a koniec koncov bankovy ucet je len digitalna suma, platba od zamestnavatela je len digitalny prevod...
Skutocnou hrozbou je vsak silna solarna ziara , ktora by mohla dobre pobabrat cely bankovy system, celu siet elektrickej distribucie, nase bankove ucty a hodit nas pekne naspat.
<<Na jej otázku, z akého dôvodu odmietam kartu som odpovedal, najradšej svoje financie mám pod svojou vlastnou kontrolou.>>
A platenie tou kartou by mal kto pod kontrolou, sused ?
Musim priznat, ty si perfektny " odhalovac" odhalis aj to co by malo ostat zahalene.
Preco neodpovies na otazku kolko Slovanov maju na svedomi Rusi?
<<Tieto krajiny nedávno nepovolili tureckým politikom účasť na mítingoch pre tureckú diaspóru, na ktorých chceli agitovať na podporu referenda o zmenách v tureckej ústave.>>
Lavrovovi uz naozaj strasi vo vezi, pretoze porovnavat politicke aktivity statu v inej krajine a obcanov vo vlastnej krajine je uplne scestne.
Preco ta nestrasi 5 nickov , ktore ma takmer kazdy kremlobot na tvojej strane plota.
Neplati ze vrana k vrane sada ? Ak ostatni su ko.... tak ako potom on?
Ako ho zhadzuju? Nevyjadril sa snad on tak a niekto iny napodobnil jeho hlas? Vas problem je , ze mate pstrosiu mentality ked vam nieco nevonia tak strcite hlavu do piesku a tvarite sa ze je vsetko OK. Vyhrava tak ho treba zboznovat ak bude prehravat tak nanho......
Zacina mu udierat do hlavy a potrebuje sa na niekom odbavit. Vsetci ostatni su ko...ko...ti len on nie.
Folklorne blbosti je to co ty nasavas zo spuntnika a podobnych medii platenych Moskvou.
To si zaslal peticiu Trumpovi, ved tam zijes a to je tvoja vlada, nie je tak?
Typicky socialisticky system, ktory dovedie narod do biedy. Za svoju neschopnost zacnu vinnit beznych ludi, obvinovat ich z diverzie, zaberat ich majetky ako teraz pekarom. Ekonomika nedostatku to je charakterizacia socialistickeho hospodarenia. Njahorsie je si nechcu priznat ze je to ich chyba , odstupit a dat narodu sancu. To maju vsetci diktatori a ich systemy spolocne od Assada, Putina az po tohoto Madura.
Odporúčame