V Ľvove oslavovali "veľkosť ducha" nacistov
To je zaujimave. Slovaci spinia na Ukrajincov za ich spolupracu s nacistami no pritom horlivo obranuju Slovensku republiku z toho obdobia , jej nacelnika Tisa a deportacie slovenskych obyvatelov to lagrov smrti. Tisovi sa odpustaju aj vrazdy Slovakov po potlaceni povstania. Jedneho nacistu sme si aj dali do politiky, dali sme mu dostatok hlasov aby sa tam udrzal a to prave na tom uzemi, kde vraj bolo srdce povstania. Ukrajinci neurobili nic tak odlisne od Slovakov. Slovaci chceli nezavislost od Cechov , Ukrajinci od Rusov. Cesi Slovakov nevrazdili, Rusi Ukrajincov ano , vyvolali hladomor. Slovaci sa na nacisticku stranu pridali pred zaciatkom vojny, Ukrajinci po napadnuti. Po nacistickych hrozach vacsina Ukrajincov sa obratila proti Nemcom, 4.5 miliona ich bojovalo v Cervenej Armade, 250 000 ako partizani v sovietskych utvaroch. V tom case Slovaci este sami vrazdili niekde na uzemi ZSSR po boku Nemcov.