Tvoj výpočet je veľmi zavádzajúci a NESPRÁVNY.
SP to vyberá z vybraných odvodov každý rok.
Ak by si odvádzal z 1000€ platu 22,75% = 227,50
Tak SP dostane mesačne 2,4% z 227,5 = cca 5,50
Ročne je to 66€, za 40 rokov pri rovnakom plate = 2640€
Celkové odvody = 109 200
Náklady v pomere k odvodom 2,41%
Ak budeš 40 rokov v 2P a budeš tam odvádzať 45€
Celkovo odvedieš 21 600€. Priemerne tam budeš mať 10 800.
Každý rok odvedieš 10 800 * 0,004 = 43,20.
Za 40 rokov to bude 1728€
Celkové odvody = 21 600
Náklady v pomere k odvodom 8%
V skutočnosti je to trochu zložitejšie, ale určite lepšie ako tvoje porovnanie.


