Tak si prwcitaj o co ide a skus si precitat aj o tom kolko optickych liniek natahali spolocnosti google a facebook po USA. Co myslis, ktora socialna siet bude mat v tejto linke prednost?
Tak si prwcitaj o co ide a skus si precitat aj o tom kolko optickych liniek natahali spolocnosti google a facebook po USA. Co myslis, ktora socialna siet bude mat v tejto linke prednost?
Presne tak. Aj ked sa clanok snaxi navodit dojem, ze z toho mozr pouxivatel nieco ziskat, v skutocnosti sa dostavame do stavu absolutnej cenzury v mene zaujmov velkych firiem alebo politickych kruhiv ktore za nimi stoja. Onludnost tohto kroku si clovek uvefomu vtedy, ked pichopi ze v konecnom disledky je to nieco pidobne ako keby operator telefonnej siete urvoval komu sa mozete dovolat a komu nie a urcoval pritom rozne sadzby za minutu hovoru.
Skus si precitat nieco o tom, aka je ekonomicka situacia Ruska a aky bol jej vyvoj odkedy je Putin pri moci. V srack ach si ty.
Neviem ci ta informovalo, ze sa po Slovensku pravidelne presuvaju vojska NATO. Ale to ti nevadi. Pokrytectvo?
Ziadne prerozdelovanie utecentcov nebude a ziadne prehlasovanie krajin vacsinou takisto nebude, pretoze este stale nie sme sucastou unijneho protektoratu ale sme suverennou krajinou.
Drzost nasich zapadnych bratov je nekonecna. Oni vlastne posielaju na spickove sutaze samych dlhodobo chorych a liecenych pacientov sanatorii... A nemaju v sebe ani tolko hanby aby drzali huby ale sprosto vylucia Rusko z Olympiady.
U mladych sa tie konspiracie nechytaju lebo este nemaju prehlad o zivote a ziadne skusenosti. Preto sa tretosektorovy hnus tak tlaci do skol, pretoze svoje sproste bludy mozu prezentovat len malym detom. Dospeli by ich nakopali do zadku.
Ty si ani neuvedomujes, ako tazko v ri ti ste so svojim zmyslanim. Po tom, ako skonci Fico sa dostanu k vlade sasovia z opoziecie a za rok Slovensko zdevastuju tak, ze v snahe potiahnut to este aspon o tri mesiace dalej budu ochotni urobit hocico. Vsetko rozpredaju a zadlzia krajinu aby zakryli svoju absolutnu nekompetentnost, hlupost a intergalakticke diletanstvo. Ale ludia ako ty sa vytesuju, lebo cosi prekukli...
Najskor zrusia amnestie, ktore sa nedaju zrusit a teraz spchybnia premlcacie doby. Uvedomujete si, ze tito ludia buraju zaklady pravneho statu a statu ako takeho v kazdom jeho aspekte?
Teraz nedavno pokial ma pamat neklame mila pani z SaS zatrieskala, ze kvoli Gabcikovu sa zdvihla hladina spodnych vod a to aktivovalo skladku odpadu a z tej su odplavovane chemikalie a znecistuje sa tak kvalitna poda. Nieco v tom zmysle. A teda sa chcem spytat co je riesenie problemu? Zavriet Gabcikovo a budeme si moct postavit aj zo tucet dalsich skladok? Toto myslenie vedie presne tam, kde cele chore besnenie tzv. "ekologov", ktori nevedia kde su hranice. Oni uz totiz zacinaju pracovat presne podla toho vtipu: Zabi bobra zachranis strom. A to je pointa toho, co som chcel napisat vyssie.
Kiska je hanbou tohto naroda a jeho zvolenie jednou z najvacsich katastrof.
Presne tak, vsetko zburat a znicit. Energia z vodnych elekrarni? Netreba. Ochrana proti zaplavam? Netreba. My potrebujeme rychly odtok vody z uzemia, zaplavy, vysusovanie. A co sa tyka vyroby energie? Uholne elektrarne ani vidiet. Ale vodne su tiez nono, atomove takisto, a veterne a slnecne? No co ste sa zblaznili? A ropa a plyn? Globalne oteplovanie... znicte vsetko, prestante vyrabat auta, a keby vam nahodou bola zima ked budete v decembri bez kurenia, zahreje vas citanie si o ekologii...
Nemali by anglicku zakazat start na olympiade?
Tak ti povedali v skolke? Vies co je na tom usmevne? Ze prave ty rozpravas o vymetencoch popletenych propagandou.
No vies, po tom ako USA vyletelo do vzduchu zopar raketoplanov ich odstavili, potom velkohubo, presne ako ty podristalu dve na tri o tom ako idu stavat novu generaciu a teraz nakupuju ruske motory do rakiet a platia rusom za to, ze im vozua kozmonautiv do vesmiru. Ale dristaj dalej, ti je demokracia...
Spomenme si potom spolu na obludne figurky z SaS a Olano, ktore sa dusuju aky je nas pan prezident bezuhonny a uzasny. Vrana k vrane sada...
Ano, ja s tebou suhlasim vo vsetkom co si napisal. Chcel som tym povedat, ze ak sa zdaju teraz vysoke platy a odvody zamestnavatelom, tak ked dobehneme "vyspely zapad" az potom to zacne byt vesele. A ako si napisal sluzby su drahe, ale tovary nie az tak. A to je presne to o com si pisal, ze ked sa zdvihnu mzdy tak sa automaticky budu zdvihat aj niektore ceny. Ale niektore ceny sa dvihat nebudu, napriklad auta. V kazdom pripade sa asi zhodneme na tom, ze ak ma rozvedena pracujuca matka s minimalnou mzdou potiahnut trojizbovy byt, auto a dve deti ktore su na internate, tak ta minimalna mzda je na srandu, ze? A zhodneme sa asi aj na tom, ze spravodlivost a rovnost znamena, ze kazdy bude platit rovnake percento zo svojej mzdy, tym sa myslia odvody a to aj odvody zamestnacna a j zamestnavatela. nevidim dovod na cachrovanie s nejakymi nezdanitelnymi ciastkami a pod. Ani so stropmi.
Odporucim ti dve veci:
1. Skus ist zamestnat niekoho do Nemecka, kolko ta to bude stat
2. Skus vyzit z minimalnej mzdy.
Odporúčame