Už zasa si niečo nepochopil...
Súdruh Erik Tomáš to povedal hneď v úvode. Dostál pokračoval úplne normálne, tak ako hovoril od začiatku.
Už zasa si niečo nepochopil...
Súdruh Erik Tomáš to povedal hneď v úvode. Dostál pokračoval úplne normálne, tak ako hovoril od začiatku.
Pellegrini dnes opakoval, že nech má súčasná vláda odvahu a nech vyhlási výnimočný stav - vraj potom by nenamietal.
1) Akosi zabudol, že výnimočný stav nevyhlásil ani on (a to máme novú vládu len od soboty, cca 3 dni)
2) Prvý, kto vôbec urobil skutočne rozumný krok a zatvoril školy, bol predseda bratislavskej župy. Až týždeň po ňom sa rozhýbala "akčná vláda".
Oni neprišli ani s tým, aby zakázali vývoz zdravotníckeho materiálu. Naopak, ešte pri biznise súkromníkov asistovala vláda.
Podľa Ústavy SR je možné v niektorých prípadoch ich šírenie obmedziť zákonom. Odporúčam Trestný zákon.
Je ohrozená jej funkčnosť, ak to má byť úplne presné. Vyplýva to z toho, že návrhy môže schváliť len nadpolovičná väčšina (všetkých) členov SR.
Potrebný počet pri hlasovaní je minimálne 10 hlasov. A nie je to problém tejto vlády ani nikoho z prípadných nových členov, okrem samotných členov súdnej rady. Mali predsedu NS SR zvoliť už dávno.
A čo, s čím máš problém, s textom zákona?
Do konca krízového alebo mimoriadneho stavu, najneskôr do 31.12.2020. čomu nerozumieš?
Choď do kúpeľne a zvolaj ho, rýchlo. Inak amen, tma...
Nie so všetkými, len s tými, ktoré sú v rozsahu potrebnom na identifikáciu fyzických osôb v záujme ochrany života a zdravia, ako hovorí text schváleného zákona.
Separatisti nech separujú, pokiaľ môžu.
Áno, a preto Čina informovala WHO o ohnisku nákazy na svojom území a pravdepodobného prenášača - šupinavca, ktorý to prenášal z netopierov a ktorého majú Číňania na svojich trhoch ako delikatesu.
Za Ficovej vlády parlament schválil rozmrazenie. To je to, čo Matovič vtedy kritizoval.
Píše sa "nezmysly".
Ale inak dobrý argument, klobúk dolu.
Dôležité je, aká je finálna podoba zákona, pretože tá je po schválení platná. ty ani nemusíš ako občan presne vedieť, čo predkladajú- (väčšinou to nevieš, tipnem si)
Pretože v takejto formulácii textu znenia zákona platí, že tie prevádzkové údaje nebudú sprístupnené celé, ale len tie, ktoré vymedzuje nový paragraf 18. (napríklad úrad nebude mať možnosť žiadať od providera údaje spracúvané na účely prenosu v sieti alebo na účely fakturácie, druh koncového zariadenia alebo iného zariadenia, tarifný kód, celkový počet jednotiek volania účtovaných v zúčtovacom období)
Skús kľúčovú vetu v schválenom paragrafe: "v rozsahu potrebnom na identifikáciu fyzických osôb v záujme ochrany života a zdravia"
To znamená, že písmeno b) až d), ale s obmedzením.
(pre istotu zopakujem: potrebnom na identifikáciu - nič viac)
Isteže som ho čítal. Ale tipujem, že 95% trollov nie, a potom tá diskusia aj tak vyzerá, ako obvykle.
Nie, prevádzkové údaje boli z textu zákona vypustené.
Nemáš za čo.
Prečítaj si text schváleného zákona, namiesto hlúpych otázok a príspevkov.
Si nakazený? Ak nie, tak je to jedno.
Ak budeš, tak ZREJME uvedieš záchranným zložkám číslo, ktoré máš pri sebe a používaš ho. Alebo načo to píšeš, chváliš sa? Neboj sa, aj iní majú a nechvália sa. Chce to len uvažovať trochu zodpovedne.
Napríklad (nedajbože, ako hovoria fanatici) o mesiac už nebudeš čítať odo mňa nič. Alebo ja od teba. Môžeme byť iba čísla v štatistikách mŕtvych.
Potom ten človek nie je normálne rozmýšľajúci, ale bezohľadný chrapúň - ak by to urobil zámerne. Systém má varovať ostatných (a následne diagnostikovať), ak už človek, ktorý má byť v karanténe, chce ohroziť svoje okolie.
Odporúčame