Reorganizacia hociakej spolocnosti vo svete je normalnou zalezitostou. To iste mozeme aplikovat aj v statnej sprave. Formou digitalizacie, novymi technologiami a nove nastroje by skor ci neskor vytvorili tlak na taketo rezy a je jedno kto by bol pri kormidle. Nenahovarajme si ze ak by vyhrala sucastna opozicia tak by k tomu neprislo. Bohuzial nase verejne financia su v stave , vdaka byvalej vlade IM ktore treba riesit. Treba to resit no nie na ukor kvality prace. Moj nazor radsej prepustit 1/3 pracovnikov, zvysit plat o 10% ludom kt ostanu ako motivacny prispevok a ide sa dalej. Napr v samotnej BA je v com rezat. Pracovny trh ma dostatocnu capacity absorbovat takychto ludi v istom casovom useku.


