Ľahko prišlo, ľahko odišlo
"ľudia si želali zmenu a vládne strany dostali vo voľbách silný mandát."
Mandát distali len matelkovci a netrvalo ani pol roka, aby ho stratili, keď si aj ich voliči začali uvedomovať, že to bola obrovská chyba. Zvyšok koalície sa ledva dostal do parlamentu.
V tom je hlavné ponaučenie. Koalícia zlepená z troch trpaslíkov nemôže efektívne vládnuť a v tomto prípade aj víťazná strana OĽaNO je sama o sebe zlepenec. Ale ľudia nerozmýšľajú. Som si istý, že keby zahrali matelkovci na správnu predvolebnú strunu, voliči by utrpeli madovú amnéziu a zase by volili tú sebranku matelkových dhebilov.