Prestaňme už rojčiť! Reforma volebného systému: z blata do kaluže
poslanci NR SR nezastupujú to-ktoré mesto/okres/kraj svojho bydliska, ale reprezentujú hlas voličov z celoslovenského hľadiska. V podstate zastupujú politický smer (program), ktorý postavila ich CELOŠTÁTNA strana, a potom vládny program - v prípde vládnej koalície.
Na princípe voľby podľa okresov sú postavené krajské zastupiteľstvá - kde však vždy vlacujú poslanci zvolení v krajskom meste, lebo ich obvod je vždy najväčší a volí sa v nich najviac poslancov. To isté platí v prípade samospráv obcí a miest, osobitne tiež miest Bratislava a Košice.
Slovenská republika - štát, je nedeliteľné a jednotné územie, jej rozkúskovaním do "volebných obvodov" by sa stratila možnosť jednotnej voľby a volenia konkrétneho kandidáta (áno - často lídra tej-ktorej strany), všetkými voličmi.
V opačnom prípade by sa muselo prejsť na prezidentský systém, aby sa zachovala sila celoštátneho volenia.