Hotel Kyjev chcú pamiatkari za národnú kultúrnu pamiatku. Developer ho chce zrekonštruovať
"Pamiatkári, choďte sa zaoberať radšej kaštielom v Rusovciach a podobným stavbám...o Kyjeve rozhoduje pravdepodobne nejaký starý sedliak v upotenom obleku za 50 korún a škrpálmi na nohách z čias Husáka, ktorý sa rozhodol, že bude Bratislavčanom piť krv."
"Slovenskí pamiatkári, na rozdiel od vlastníkov, nepotrebujú prevádzkyschopný objekt, oni vždy potrebujú len exponát, na ktorý sa možno zvonka i znútra pozerať, kyvkať hlavou a mudrovať nad jeho architektonicko-historickými kvalitami a kvalitou rekonštrukcie či zreštaurovania. Samozrejme, za peniaze majiteľa, v lepšom prípade EÚ, Nórov alebo Švajčiarov. Pamiatkové úrady sú z obliga, zamestnanci berú platy, výdavky majú len vo vlastnej domácnosti. Táto konkrétna - i súvisiaca - obluda bude možno povýšená na národnú kultúrnu pamiatku - lebo veď Matušík -, ale okrem toho, že naďalej bude zabíjať centrálnu časť hlavného mesta, nebude nikomu na nič."