Koronaboháči. A svet im ešte aj tlieska
Opat ste tu frkli pane svoju obohranu slohu ako ked sa pokazi gramoplatna.
Stat, to je vacsina obcanov dohodnuta, ze sa v spolocnej zbierke poskladaju na to co vsetci potrebuju a vyuzivaju. Spolocnu zbierku realizuju cez vyber dani a odvodov. Kedze zamestnavatel ma aj zisky, krore spoluvytvaraju zamestnanci, tak je spravodlive, aby zo zisku zamestnavatelov isla do tejto zbierky vacsia podielova cast ako z prijmov zamestnancov. Progresivne dane su bezne vsade okrem stato vychodnej Europy, ktore sa stali clenmi EU. Vyuzivanie zbierky je v state stanovovane zakonmi, predpismy, ktorych aplikaciou sa este v dalsej faze procesu rozdelovania fondov zbierky demokraticky hlasuje v parlamente, cim zastupcovia obcanov urcuju lokality a cas ich pouzitia.