Tu hraju aj ini hraci, :"....u nás v médiách neobjavuje dostatok „dobrých správ o Iraku“. Príliš sa vraj hovorí o stratách na životoch. Navrhuje, ako by mohli verejnú mienku lepšie usmerniť. Niektoré depeše hovoria o slovenských firmách, ktoré predávali zbrane do Konga, do konfliktnej zóny. Sama ambasáda to označila za „pochybné povolenie“, aj v prípade ďalších predajov do Jemenu, Líbye, Afganistanu. V iných depešiach sú spomínané škandály SDKÚ – kúpení poslanci HZDS, ktorí záhadne podporili koaličnú vládu, o kšeftoch a spreneverách v starej garde KDH, o tom, že SDKÚ si zabezpečovalo hlasy nezávislých poslancov tým, že ich rodinným príslušníkom budú odpustené dlhy. Po návšteve Miklošovho ministerstva financií „bude ich hlas zaistený“. Poznáme takisto časť výdavkov Slovenska na vojnu v Iraku. Očakávané výdavky len za rok 2004 na udržiavanie našej misie vo vojne, ktorú už dnes málokto označuje inak ako nezákonnú, predstavovali 12 miliónov eur." z Pravdy pre chudobu uz takmer pred rokom

