Zjednodusujete to - iba pre svoju kampan. Do frasa, co robili VUC-ky, Okresne urady, primatori a starostovia? Preco nic nekonali? Vlastne sa ukazuje, ze prenesenie pravomoci na regiony prinieslo iba obrovske problemy a stvornasobny narast administrativy =. byrokracie. Za komunistov sa tieto problemy utajovali co bolo tiez svinstvo. No za sucasneho rezimu ochrana zivotneho prostredia a udrzba verejných komunikacii ci pamiatkova ochrana alebo ochrana lesov sa ukazuje este v horsom svetle. Centralne riadenie za komunistov aspon dosledne planovalo a kontrolovalo plnenie planu udrzby a ochrany. Riadielia, predsedovia narodnych vyborov, ktori boli zodpovedni za plnenie planov, zili v neustalom kontrolnom prostredi tajomnikov strany. O tom by vedel rozpravat pan Suster. Nefunguje tento rezim. Treba v takomto malom state centralizovat jeho riadenie a revidovat odbornost ministerstiev, ich uradnikov.


