Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu
tento článok mi pripomenul sovietske knihy, resp.články s názvom "protiv falzifikacii instorii vtoroj miravoj vony", ktoré som čítal tak pred 35 rokmi - problém tých diel bol taký, že vlastne tieto diela falzifikovali a skresľovali všetky straty - nemecké navyšovali, sovietske neuvádzali, resp. úmyselne straty ponižovali.... as dnes tu máme analýzu, ktorej však chýbajú podklady - obe strany straty utajujú, t.j. čo ideme porovnávať? ruské straty sedia, lebo to hlásili ukrajinci a ukrajinské straty nesedia, lebo to hlásili rusi? osobne si myslím, že ak pomer strát skutočné vs hlásené bude 1:2, tak to je super pomer, navyše autor nechápe rozdielny prístup k stratám - napr. rusi nahlásili zničenie nejakého lietadla.... na fotkách z dronov videli nejaké zásahy v tom, ale ukrajinci to vyklepali a lietajú na tom lietadle - kto teda klame? to isté, ak sa bavíme o živej sile - som si istý, že vystrieľanie civilistov v buči bolo rusmi hlásené ako likvidácia fašistov a nacionalistov