eKasa je pripravená, má eliminovať podvody na DPH
osobne si myslím, že pani prezidentka je mimo chápania, čo sa deje - na Slovensku sú státisíce kás, ktoré treba prerobiť, lenže certifikácia pokladní sa začala robiť od konca apríla a situácia k dnešnému dňu je taká, že väčšina kás nemá certifkikáty. To je prvý problém. Druhý problém je, že aj keď kasa dostane certifikát, v rámci existujúcej kasy je nutné urobiť úpravu hardware a výrobcovia pokladní potrebujú cca 1 mesiac na to, aby dostali prvý hardware k servisným technikom.... a tretí problém je, že to nemá kto robiť.... servisných technikov je málo.... dnes hrozí, že od 1.7. nebude predávať ani Tescu, ani Kaufland, ani jednota ani nič väčšie.... nemajú certifikované kasy.... a pritom riešenie bolo jednoduché - prvé tri mesiace len certifikovať pokladne a podnikatelia sa mali hlásiť do systému a po certifikovaní aspoň 70% nahlásených pokladní dať mesiac na to, aby dostali serv. org. hardware a problémy by neboli. Navyše, dalo sa to riešiť aj postupným prechodom celých sektorov...