Najnižšia penzia z II. piliera? 12,60 eura do vyčerpania nasporenej sumy
ej ha, netušil som, že výška dôchodku nebude stačiť vo Švajčiarsku ani na pizzu na stojaka...... toto je holý fakt a štát by s tým mal niečo robiť - nehovorím, že zrušiť II. pilier, ale DSS by mali posielať ľuďom každý rok výpis s cca aktuálnou výškou dôchodku, aby aj ľudia pochopili, že boli oklamaní, resp. aby sa inak správali vo vzťahu k II. pilieru - dnes väčšina peňazí je v dlhopisových fondoch, poplatky DSS idú, zhodnotenie je na úrovni inflácie a keď príde na lámanie chleba, tak zrazu sa človek dozvie, že malo to byť inak, ale DSS nemajú záujem robiť osvetu, lebo pre nich je to práca a nebudú robiť niečo, keď nemusia... napr. štát by mal DSS prikázať dosahovať zhodnotenie min. na úrovni 50ˇ% výkonu benchmarku, čo by ich rečiach o skúsenostiach, histórií, atraktivite a spokojnosti klientov by nemal byť problém...