Únia dala zelenú ekológii, emisie sa chystá znížiť o 40 %
Trochu nesúhlasím .... politici sú darebáci, to viem ... ale v prípade znižovania spotreby nevhodnej energie majú dosť pravdy. Na blahobyt sa dá pozerať ako na množstvo spotrebiteľnej energie. A ak ju spotrebuvávame na žiarovky, ktoré aj hrejú - znamená, že v lete plýtvame ... v zime teplo zostáva v miestnosti. Ale u verejného osvetlenia plýtvame vždy, ohrievame ovzdušie a tvoríme viac CO2, než je to nutné.
V Dubaji (bohatom) som videl osvetlenie svetlami s lediek, nasmerované dole - samozrejme, nie všade.
Je to jedna z ciest, ako neplytvať - a zostane na užitočnejšie a blahobyt zvyšujúce činnosti.
Jedným z modelov by malo byť aj zvýšenie počtu elektromobilov s inteligentnými nabíjačkami - a zvýšenie počtu veterných elektrární - aj vietor je energiou zo slnka .... a ušetrili by sa fosílne palivá a znížil objem vypúšťaného CO2.
V rpípade CO2 má možno Klaus pravdu, že nás ochránil pre nástupom doby ľadovej ... možno ...