Bez urcitej inflacie sa neobisla ani socialisticka ekonomika, lebo opak-deflacia je ako smrt ekonomiky udusenim. Tazko porovnavat ceny, lebo cenova politika bola deformovana politickymi rozhodnutiami a to vyvolavalo permanentny nedostatok vsetkeho. Aj cinania uz na to prisli, ze liberalizacia je nevyhnutna a teda aj inflacia 2-3%. A ekonomika musi rast, lebo nas je stale viac a chceme sa mat stale lepsie.

