Pán Lipšic týmto nehodovosť nezníži, no o byrokracii sa to povedať nedá.
Pán Lipšic týmto nehodovosť nezníži, no o byrokracii sa to povedať nedá.
To tvrdí kto? Čo ak s ňou nesúhlasí? No a keď si zoberiem koľkokrát bola ústava novelizovaná, tak tvoju vetu brať vážne nemôžem.
Bohužiaľ máme radšej vlastných zlodejov, ako českých budovateľov.
Predať energomonopol Ti nikdy ako ekonóm neodsúhlasím, nech máš na to akýkoľvek dôvod. Ale pravdou je, že Mečiar narobil väčšie ekonomické škody ako Dzurinda, navyše ten dokázal aspoň v zahraničných investíciach dohnať región.
Ja som nechcel samostatné Slovensko! Čo sme ním dosiahli? Je rozpredané, zchátralé, ľud zbedačení a ľudia ako Ty sa tu hrajú na patriotov! Kde si bol, keď sa tu rozkrádal majetok nás všetkých? Kde si bol keď Mečiarovi privatizéri tunelovali podniky kde pracoval náš národ? Vtedy si neprotestoval? Nechceš miesto Masaryka postaviť sochu Slotovi? Veď si zaslúži nie?
Ľudia hlúpi, kde by ste boli keby nebolo ľudí ako Masaryk či Štefánik? V Uhorsku! A kde by sme boli, keby sa bratia Česi nepodelili o svoju inteligenciu? Na paši s ovcami! Ako pozerám tak internet už prenikol všade, no tá vzdelanosť v poslednom období nejako zaostáva.
Na jar, keď sa prevalila kauza okolo prvého úseku D3(Skanska vyhrala, no mala podľa niekoho príliš nízko postavenú cenu) bol písaný list ministrovi Vážnemu, ja osobne som hovoril s Podmanickým(poslanec Smeru) a pripomul som mu ich sľuby. Do volieb sa už nič neudialo... po voľbách zrazu Figeľ prehlásil, že D3 nie je zatiaľ potrebná. Kam mám teraz smerovať kritiku?
Na to aby som si dnešok úctil, nepotrebujem zvolenie pochybných poslancov. Už som z pivnice vytiahol archívny Cabernet a večer tento deň mienim osláviť, či sa to rádoby patriotom páči alebo nie. Len by ma zaujímalo, kde títo chytráci boli, keď Mečiar zo Slotom rozdávali národný majetok svojim priateľom. Prečo vtedy mlčali a dnes si vadí socha!
Ten tvoj model funguje len teoreticky. Prakticky sa síce presunie časť ľudí zo šedej a čiernej ekonomiky do tej legálnej, no časti týmto opatrením len zmrazíš, alebo znížiš mzdu. O naštartovaní ekonomiky len teoretizuj, ale regióny znížením min. mzdy nenaštartuješ. Mzdy totiž v takýchto krajoch padnú rýchlejšie než ceny.
Chválihodné. Akurát s tým jeho výrokom o nezastavení diaľnic rázne nesúhlasím. Konkrétne D3 zastavil.
D3 je minimálne na 2 a pol roka zastavená. Osobne som presvedčený, že blokády by mali byť nielen častejšie, ale i dlhšie, nech sa niekto zobudí a pozrie si vyťaženosť dopravy.
Áno, z pohľadu hľadania výhovoriek je to lepšie. Ale my sme si našli nové výhovorky. Mečiar sa vyhováral na zahraničie, Dzurinda na Mečiara, Fico na Dzurindu a dnes sa vyhovára Radičová na Fica.
V ekonomickej otázke a tiež si myslím, že aj v kultúrnej či obrannej sme stratili.
Vzťahy sú najlepšie v histórii? Politické áno, ale vedz, že 1/2 mladých čechov už nášmu jazyku nerozumie a ďalšia generácia na tom bude ešte horšie. Hovoriť s Tebou o ekonomických aspektoch rozdelenia by bolo asi zbytočné. Stratili sme nielen dobrý imidž značky Czechoslovakia, ale stali sme sa okrajovým a nezaujímavým trhom. Nuž a keď k tomu pritátam Mečiara, Dzrundu i Fica, pozriem sa na to, čo ťahá našu ekonomiku a aká je kupná sila pracovitých ľudí, tak Ti môžem kašľať "najlepšie vzťahy v histórii". Otázky o ktorých píšeš ľudí nezaujímajú, trápi to skôr politikov. Mečiarovi či Slotovi privatizéri, to je ten skutočný prínos? Kde sú tie sprivatizované podniky dnes a kde sú ľudia čo ich kúpili za smiešne peniaze?
Nech každú čiernu stavbu zrovnajú zo zemou. Je mi jedno kto ju postavil.
Sú to otázky pre každého kto prišiel diskutovať.
Najskôr si položme otázku, čo sme ako jednotlivci i ako národ reálne získali samostatným Slovenskom. Ja osobne si myslím, že sme ďaleko viac stratili, než sme získali, ale kedže sa hlásim k federalistom, tak môj názor môže byť skreslený. Druhá otázka bude smerovať k tomu, čo by nastalo, ak by sme sa nepridali k myšlienke spoločného štátu(1.ČSR) a či by sme ako samostatný štát bez inteligencie a s odrodilou šľachtou boli schopný vôbec ako národ prežiť bez spojenia s našich bratským národom. Nuž a na záver, ak si naštudujeme viac o dejinách tohto regiónu, môžme sa sami seba spýtať, či nám je bližšia čeština, alebo maďarčina.
O akej slobode hovoríš? Tej tvojej? Ak je čo i len jediný človek závislý od niečoho iného, než sám od seba, už nie je slobodný. No a ako dosiahneš slobodu nezávislú na kapitále v trhovej ekonomike?
Ty si my ekonóm. Trh skutočne vyrieši všetko. Sám sa zreguluje, sám bude fungovať aj bez nás. Otázne je do akého postavenia dostane ľudí, ktorý v ňom funguje.
Myšlienka sociálnej demokracie dokonca nepochádza od ľavičiarov, ale od stredo-pravých strán, ktoré chceli ponúknuť alternatívu k marxizmu. Stredoľavé strany ktoré sa od marxových teórií neskôr odklonili ju adoptovali a dodnes je istej miere jej myšlienka zhmotnená v každom štáte EU, dokonca aj v tých, kde ľavica nikdy dlhodobejšie nevládla.
Odporúčame