V 90tych rokoch, keď som študoval, maturoval som v roku 2001, sa riešilo, že síce máme vedomosti, ale nevieme ich uplatniť v praxi. Otázka je, či tie vedomosti o zemepise, dejepise alebo vedomosti z matematiky sú pre život tak dôležité, ako praktické veci, ktoré v živote naozaj využiješ. Aj keď matematika nie je len o počítaní ale aj o logickom myslení... Školstvo sa malo viac zamerať na prax a aplikáciu získaných znalostí a vedomostí zo štúdia do pracovného života.. Musím povedať, že integrály a derivácie som v živote nevyužil ani raz a to už ubehlo 25 rokov od maturity. V našich časom sme boli ustráchaní, báli sme sa všetkého... som rád, že to už tak nie je, a že aj mladí ľudia majú zdravé sebavedomie (to je to čo napríklad staršia generácia kritizuje na našom v súčasnosti najúspešnejšom hokejistovi). Doba sa zmenila a je iná... v niečom k lepšiemu, v niečom k horšiemu.


