"Vytiahnut gule" - to je ale hlboka metafora, hodna mozgovej kory dezolata s Aurorou v profilovom obrazku.
Mozno by si tam mal dat seba s vytiahnutymi gulami, ked ti to vytahovanie gul tak imponuje
"Vytiahnut gule" - to je ale hlboka metafora, hodna mozgovej kory dezolata s Aurorou v profilovom obrazku.
Mozno by si tam mal dat seba s vytiahnutymi gulami, ked ti to vytahovanie gul tak imponuje
Ano, amnestia a milosť su nad súdmi a vselikde vo svete sa o tom vedu diskusie ako o feudalnom prezitku v pravomociach hlavy statu. Ale predsa len - hlava statu je hadam viac , nez puhou nadpolovicnou vecsinou parlamentu zvoleny uradnik typu GP.
Amnestia navyse podlieha kontrasignacii premiera a milost je defacto iba odpustenie odpykania trestu po pravoplatnom odsudeni, bilag sudom konstatovanej viny z odsudeneho nezmyje.
GP ma na Slovensku de-facto abolicnu pravomoc, teda moznost zastavit tr. stihanie uz pocas vysetrovania (to nemoze sama o sebe ani prezidentka) a take nieco je v pravnych statoch extremne neobvykle.
OK, neuvedomil som si, ze uz bola podana obzaloba.
Ale aj tak, preco klamete o "omilostenych kajucnikoch".
Milost moze udelovat jedine Caputova , aj to az po odsudeni. Neviem o tom, ze by ktorykolvek z nich bol ako pisete "omilostneny"
Otvorený list Žilinkovi:
Generálna prokuratúra pod Vaším vedením zabránila novinárom Aktualít, Denníka SME a Denníka N, aby vám kládli otázky v mene verejnosti. Nie je nám jasné, podľa akého kritéria ste vylúčili novinárov troch významných spravodajských médií z informovania verejnosti. Argument o nedostatku priestoru je veľmi biedny a nemôžeme ho brať vážne.
Vieme, aké boli kritériá V. Mečiara, keď si vyberal novinárov hodných jeho odpovedí. Vieme, z akého dôvodu R. Fico dlhé roky ignoroval otázky médií.
Mysleli si, že majú právo rozhodovať o tom, kto má právo na prístup k informáciám.
Mýlili sa, tak ako sa teraz mýlite aj Vy.
Je pre nás nepochopiteľné, ŽE PRÁVE GENERÁLNA PROKURATÚRA IGNORUJE TLAČOVÝ ZÁKON, ktorý pre novinárov slobodný prístup k informáciám zaručuje.
Ohradzujeme sa proti takémuto postupu.
Vyzývame Vás, aby ste v podobnom selektívnom prístupe k novinárom nepokračovali a aby ste sa neskrývali pred otázkami kritických médií, ktoré sú pre demokraciu nenahraditeľné.
Ak toto povedal, tak to je na návrat do 1. ročníka PF
Hra o cas.
Uz mu možno Fico poslal na moták : "vydrž ešte chvíľu, čoskoro ťa môj Žlinika vy-363-kuje..."
SAK sú úplne trápni, je to brloh plný SMERákov, ktorí klamstavmi kde len môžu pomáhajú Ficovi ako sa len dá, stačí si spomenúť na podrazy voči Čaputovej počas prez. kampane.
Ale to , čo predvádzajú aj s týmto denníkom sú už prebory v debilizme a osprosťovaní.
Naozaj sa mení zákon LEN pre nepopulárne rozhodnutie???
A čo Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky na obdobie rokov 2020 - 2024
O tom sa ešte nikto v Slovenskej advokátskej komore nedopočul, že už rok a pol má presne túto aktivitu v pláne Vláda SR v rámci svojho progr. vyhlásenia???
Viď. článok "Prokuratúra" (12 strana)
"Vláda SR bude dôsledne trvať na dodržiavaní zákazu negatívnych pokynov a okrem iného v tejto súvislosti preskúma zúženie právnej úpravy § 363 Trestného poriadku tak, aby zodpovedala jej pôvodnému zmyslu. "
Nemusí nič také byť, je to naopak veľmi zneužiteľný nástroj , aj u nás len "mimoriadny" prostriedok, ktorý v právnom štáte nemal čo robiť. Na oslobodzovanie obvinených sú súdy, prokurátor sa nemá právo vyvyšovať nad súd.
Smerák Haraburda klame! V susednom Česku to nemajú, tam nemajú ani generálnoho prokurátora.
"Dekanovi" Haraburdovi dávam z právnej komparatistiky ŠTYRKU!!!
Keby to spravil, tak ten žiaľ by sme my "liberáli" asi neprežili :-)))))
Písal som to stigmovi lebo sa na to pýtal, nie tebe.
Čo teba zaujíma alebo nezaujíma je mi absolútne u pr.... , tipujem že ťa toho v živote všeobecne málo zaujíma ...
Vidim, ze k tebe este nedorazil vynalez zvany Google.
Tak ti vynimocne vypomozem, ale ozaj naposledy>
Programové vyhlásenie vlády Slovenskej republiky
na obdobie rokov 2020 - 2024
https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=17B…
článok "Prokuratúra" (12 strana)
"Vláda SR bude dôsledne trvať na dodržiavaní zákazu negatívnych pokynov a okrem iného v tejto súvislosti preskúma zúženie právnej úpravy § 363 Trestného poriadku tak, aby zodpovedala jej pôvodnému zmyslu. "
Bude sa podriadovat zakonodarny zbor Zilinkovi alebo Zilinka zakonom!?!
Zilinka, toto nie je ziadna zasr.. diskusia s tebou. Ak ministerka a zakonodarci zmenia zakon, tak ty zrazis opatky a povies "vykonam pani ministerka!"
Ved je to v PROGRAMOVOM VYHLASENI VLADY zrusenie toho paragrafu, ty nedouk!
PS: Keby to aj hned bolo ucelovo, ma na to pravo
Hlavne upravit jeho funkcne obdobie zo 7 rokov na 1 rok, tak aby si uz teraz v decembri balil kufre.
Absolútne ojedinelý prípad, ktorý nemá v histórii obdobu. Tak komentuje Úrad špeciálnej prokuratúry rozhodnutie generálnej prokuratúry úplne zastaviť vyšetrovanie korupčnej kauzy bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.
Špeciálni prokurátori zverejnili stanovisko, v ktorom na siedmich stranách vyvracajú právne argumenty námestníka generálneho prokurátora Jozefa Kanderu, ktorý je podpísaný pod rozhodnutím o Pčolinskom. Generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý je v úrade od decembra 2020, sa totiž z rozhodovania pre blízky vzťah s Pčolinskými vylúčil.
Úrad špeciálnej prokuratúry Žilinku vyzval, aby preskúmal a vyhodnotil postup svojho námestníka Kanderu aj preto, že nie je zrejmé, či bol oprávnený tento prípad posudzovať. Napísal, že zo systematiky zákona
Dokazy posudzovali sudy, vazby boli uvalene v sulade so zakonom SUDMI.
Odporúčame