Legenda nas opustila.
Mohli by aspon ujst pokial by doslo k poskodeniu oplotenia, mimochodom pece bolo na snimkach z leteckeho prieskumu vidiet dobre, stacilo roztrieskat tie. A len tak na zamyslenie, v Osviencime islo o vyhladzovaci lager, ci Ta zabije letecka bomba alebo Ta zaziva hodia do pece...
Zoliky su typickym produktom zmyslania slovenskeho naroda, urobime pravidlo a hned k nemu vytvorme vynimky.
To je zaujimave, ze po uteku tych dvoch nasich ktori sa vratili naspat nikto nezacal tie koncentraky bombardovat. To su paradoxy, Briti sa tiez dozvedeli co sa tam deje ale nikto tomu nechcel uverit, az po oslobodeni taborov vznikla fotodokumentacia a prevalili sa naplno tie zverstva co tam stvarali.
Mimochodom, dedo sa pocas vojny vratil z ucenia v Prahe a ked doma povedal, ze v Cechach uz Zidov obmedzuju a zvazaju tak mu nik nechcel verit. A potom neskor isli do transportov aj susedia... Ta doba nebola taka jednoducha ako si to dnes malujes.
A dalsia vec, Zidov v Nemecku pripravovali o slobodu a prava pekne pomalicky, kusok po kusku aby sa naraz nevzburili, podobnost s dneskom cisto nahodna.
A tiez vrazdili ludi na vychode SR..
Janosik bol tiez zlocinec a oslavujeme ho ako narodneho hrdinu. Tato spolocnost sa ruti do zahuby.
Toto iste prehlasil moj ockovany kolega, ze nechape ako on ktory sa nemusi testovat je povazovany za bezpecnejsieho ako ja, ktory musim na test... A tiez sa testuje aspon doma.
Keby platilo ze pozitivnr testovany nie je automaticky oznaceny za nakazeneho potom by si mohol mat pravdu. Ibaze tu to neplati lebo Igor a spol.
Mame aj takych co cestuju koli praci, nemas sa kde cestou najest a na hoteli tiez nie...
Ta co, pani ministerke sa uz nechce na booster tak si nastavime rezim P?
Fasistickych alebo komouskych metod sa Ti zachcelo? Pre toto sme mali 89ty?
Bozeeee hodte nan siet...
Co to trepes? Ako pendler lked idem pracovat do Polska staci mi antigen na 7 dni. Tak preco by mal byt v karantene? A co s tym ma to, ze je nezaockovany, ockovani sa nemozu nakazit ci ako?
Neuveritelne ako sa v demokratickej spolocnosti adoruje pristup niekdajsieho rezimu ktory sa tiez s nikym nemaznal a jednoducho znasilnil prava jednotlivca. Takze aj nenavidene rezimy v Cine a Rusku su nam teraz dobre?
Kolko bola na svete vakcina ktoru za Masaryka nariadili povinne? Dva roky ako tieto?
Pan Repa, kolko maju povinnych ockovani v Nemecku, Francuzsku, Rakusku oproti poctu u nas?
A dalsia otazka ktora ma ako podla Vas antivaxera zaujima, preco bolo zrusene povinne ockovanie proti TBC? Moj syn ho uz nedostal a mna osobne ako imunokompromitovanu osobu prave TBC moze vazne ohrozit. V suvislosti s obrovskym mnozstvom ludi z UA ktori prichadzaju na Slovensko a stavu ockovania proti TBC v postsovietskych krajinach je toto do buducnosti potencialny problem ktory sme u nas v minulosti takmer odstranili ale teraz nam hrozi jeho obnovenie. Mimochodom, je to ochorenie siriace sa, cuduj sa svete, vzduchom od choreho...
Mam pre Teba zlu spravu, bude aj horsie...
Uprimne povedane, neviem ci vobec bude o par rokov, dnes som to vysvetloval kolegovi zo zapadneho slovenska preco je to tak dolezite pre Kosice a tiez preco je dolezite co najskor postavit aj juhovychodnu cast zo Sebastoviec po Olsany, kto to nepozna nevie o co ide a ked je tu iba obcas tak mu to nepride ako take hrozne.
Ja uz len nemam prehnane ocakavania od bandy diletantov co sme si zvolili.
Ale ved nebud taky detailista no, desat rokov hore dole. Uz si si mohol zvyknut na slubotechnu nasich politikov. A neviem ci 2030 nie je prilis optimisticky odhad...
No vidis to zbytocne cierne, ved uz o malu chvilocku bude hotovy obchvat Kosic a bude hola hej, Valaliky su iba kusok od Sebastoviec kde bude krizovatka. Troska optimizmu takto pred Vianocami, Richard to mysli dobre.
Keby mali tri davky bolo by to lepsie?
Odporúčame