Keby som bol vyšetrovateľ, tak by som si položil základnú otázku každého vyšetrovateľa: „Cui bono?“, v čí prospech sa stala daná vražda? V prospech Smeru či koalície? V prospech Talianov či iných sponzorov Smeru? V žiadnom prípade! V prospech opozície? Čiastočne áno, keby došlo k predčasným voľbám. A kto nemal záujem o predčasné voľby? Čiastočne koalícia (MH bol sprvu tomuto návrhu naklonený), ale hlavne to nevyhovovalo novým stranám, ktoré na júlový termín neboli pripravené (preto aj ten zásah prezidenta voči iniciátorom protestov). Pre Progresívne Slovensko by to bol stop na ďalšie 4 roky. A potom nastáva otázka: „cui prodest?“ Aký je motív na trestný čin. Oligarchovia z Esetu majú k spáchaniu takého trestného činu: 1.Finančné zdroje 2. Majú možnosti (prostredníctvom svojho produktu majú vzťahy s tajnými (zahraničnými) službami, ktoré sú výhodné pre takýto druh trestného činu), 3. Motív (motiváciu) – získanie politickej moci.
Preto sa nikdy nevyšetrí Kuciakova vražda.


