Prestaň dýchať...
Žijeme pod zákonom tela, ktoré nam určil Tvorca.
Prestaň dýchať...
Žijeme pod zákonom tela, ktoré nam určil Tvorca.
(2. Tesaloničanom 1:5–10) To je dôkaz Božieho spravodlivého súdu, vedúceho k tomu, že ste považovaní za hodných Božieho kráľovstva, za ktoré naozaj trpíte. 6 Lebo je to od Boha spravodlivé, aby odplatil súžením tým, čo vám spôsobujú súženie, 7 ale vám, ktorí znášate súženie, úľavu spolu s nami pri zjavení Pána Ježiša z neba s jeho mocnými anjelmi 8 v planúcom ohni, keď uvedie pomstu na tých, čo nepoznajú Boha a na tých, ktorí neposlúchajú dobré posolstvo o našom Pánu Ježišovi. 9 Práve tí podstúpia sudcovský trest večného zničenia, preč od Pánovej tváre a od slávy jeho sily, 10 v čase, keď príde, aby bol oslávený v súvislosti so svojimi svätými a aby sa hľadelo naňho v ten deň s údivom v súvislosti so všetkými tými, ktorí prejavovali vieru. Veď svedectvo, ktoré sme vydali, sa stretlo medzi vami s vierou.
To len aby si mal nad čím premýšľať, prv ako niečo napíšeš proti bohu a veriacim, tým pravým. Všimni ktoré dve skupiny neprežijú Boží súd. Ateisti a falošní veriaci, neposlušní Kristu.
(Matúš 5:1–13) Keď videl zástupy, vystúpil na vrch; a keď si sadol, prišli k nemu jeho učeníci; 2 a otvoril ústa a vyučoval ich hovoriac: 3 „Šťastní sú tí, ktorí si uvedomujú svoje duchovné potreby, lebo im patrí nebeské kráľovstvo. 4 Šťastní sú smútiaci, lebo budú potešení. 5 Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem. 6 Šťastní sú hladní a smädní po spravodlivosti, lebo budú nasýtení. 7 Šťastní sú milosrdní, lebo im bude prejavené milosrdenstvo. 8 Šťastní sú tí čistého srdca, lebo uvidia Boha. 9 Šťastní sú tí, ktorí pôsobia pokoj, lebo sa budú nazývať ‚Božími synmi‘. 10 Šťastní sú tí, ktorí sú prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo im patrí nebeské kráľovstvo. 11 Šťastní ste, keď vás hania a prenasledujú a luhajúc hovoria proti vám všetko zlé kvôli mne. 12 Plesajte a poskakujte radosťou, pretože je veľká vaša odmena v nebesiach, lebo práve tak prenasledovali prorokov pred vami. 13 Vy ste soľou zeme; ale ak soľ stratí svoju silu, ako sa obnoví jej slanosť? Nie je už súca na nič...
Určite, zlá zelina nevyhyne...chacha. Burinu vytrháva aj normálny človek nieto Boh.
(Žalm 37:10, 11) A ešte chvíľku a zlého už nebude; a určite sa pozrieš na jeho miesto, a jeho nebude. 11 Ale mierni, tí budú vlastniť zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja.
(Príslovia 2:21, 22) Lebo priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní. 22 Zlí, tí budú zo zeme odrezaní; a zradní, tí budú z nej vytrhnutí.
(Jeremiáš 25:33) A toho dňa budú pobití od Jehovu istotne z jedného konca zeme až na druhý koniec zeme. Nebudú oplakávaní, ani nebudú pozbieraní a pochovaní. Stanú sa hnojivom na povrchu zeme.‘
To nehovorím ja, ale jehova.
(Príslovia 21:15) Spravodlivý sa raduje, keď koná podľa práva, ale niečo hrozné je pre tých, ktorí konajú to, čo škodí.
Výstraha sa dáva pre spamätanie sa a vstúpenie do seba, pokánie a obrátenie. Ešte máš čas zriecť sa zla, ktoré rozosievaš, mysliac si že niekomu uškodíš. Uškodíš akurát sebe,lebo zo svojich slov budeš súdený
Prestaň na tri minúty, a zistíš či ti nevládne prírodnými zákonmi. Alebo vyskoč z lietadla bez padáka, ba stačilo by ti aj zoskočiť z tretieho poschodia na rovné nohy. Skús neppiť vodu desať dní a zistíš kto ti vládne. Alebo nejesť 50 dní, atď. Jednoducho ako janko aj ty nechápeš márnosť tvojho nerešpektovania morálnych zákonov, ktoré ti zaisťujú tvoje práva na dôstojný a spokojný život.
Ty si ako jeden odroň, ktorý mi za socializmu tvrdil, že komunizmus nikdy nebude, lebo aj keby všetci chceli on bude naďalej kradnúť a urobí si otvor v plote socialistického tábora, aby vynášal potraviny a predával ich pod cenu kapitalistom...komunizmus nemohol byť bez Boha a lásky. nemohol dať ľuďom to na čo nemal....a vôbec žiadne zriadenie neuspokojilo ľudí, lebo nebolo pre všetkých rovnako dobré. Preto len vláda toho, v ktorom sú skryté všetky poklady Božej múdrosti a lásky Ježiš to zabezpečí. Môžeš sa pridať, ale môžeš aj odporovať. Máš slobodu výberu.
Ty si akurát popretie zdravého rozumu.
Smoliar si ty úžasný. Nepoužívaj ani kalendár nášho letopočtu, lebo Ježiš nič nenapísal. veľkosť človeka spočíva v skutkoch, ktoré zanechal v prospech ľudí. Povedz aké skutky si zanechal ty? Okrem omieľania tých istých tvrdení, ktoré nemajú žiadnu objektívnu cenu.
Veľkí vojvodcovia museli byť osobne prítomní, aby ich ľudia nasledovali. Ježiš hoci mŕtvy a vzkriesení do neviditeľného stavu pre ľudské oči, má na zemi miliardu nasledovníkom, z ktorých sa niekomu viac inému menej darí nasledovať Krista.
Bojuješ proti vetru a si len na smiech s tvojimi akože argumentmi.
Nezapreš, že si politruk a že budeš dokola opisovať, že Ježiš nič nenapísal, až dokiaľ sa ti nevybijú batérie. Čím sa meria veľkosť človeka? To čo napísal, alebo tým čo urobil v prospech ľudstva? Na to si daj sám odpoveď. Súdny čitatelia ju poznajú.
A čo sa týka toho čo hovoril, ježiš použil tú istú silu ktorou liečil a kriesil a robil iné zázraky. Bol to Boží duch, ktorý mal učeníkom pripomenúť to čo robil a preto boli vybratý štyria svedkovia jeho života, aby správa o jeho živote bola čo najobjektívnejšia. Takisto ako sa hľadajú svedkovia nejakej udalosti, aby bola objektívne vyšetrená.
Čo myslíš kedy sa ti vybijú baterky a skončíš tam kde ostatní ľudia, čakajúci v hroboch na Ježišovo vzkriesenie z mřtvych. Prajem ti to, aby si to stihol, lebo inak pôjdeš do šrotu, bez nádeje na reparát.
Zjavenie 1:5 a od Ježiša Krista, „Verného svedka“, „prvorodeného z mŕtvych“ a „Vládcu kráľov zeme“. Tomu, ktorý nás miluje a ktorý nás uvoľnil z našich hriechov svojou krvou – 6 a urobil z nás kráľovstvo, kňazov svojmu Bohu a Otcovi – nech mu je sláva a moc navždy. Amen. 7 Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko a tí, ktorí ho prebodli; a všetky kmene zeme sa budú biť v zármutku kvôli nemu. Áno, amen.
Boh je Bohom lásky a slobodnej vôle, preto nikoho do ničoho nenúti.
(Rimanom 12:1, 2) Preto vás teda, bratia, kvôli [prejavom] Božieho súcitu úpenlivo prosím, aby ste predkladali svoje telá ako živú, svätú obeť prijateľnú Bohu, svätú službu so silou rozumu. 2 A už sa prestaňte utvárať podľa tohto systému vecí, ale sa premieňajte obnovením svojej mysle, aby ste sa sami presvedčili, aká je dobrá a prijateľná a dokonalá Božia vôľa.
Dokonalosť znamená aj slobodnú vôľu, ktoréú je možne zneužiť. To sa stalo satanovi. Smiať sa z toho, čomu nerozumiem je znakom infantility.
Máš choré názory zaležené na duchu sveta, ktorý ovláda satan Testuje sa celé ľudské dejiny. Ježišovým testom Poznáte ich podľa ovocia....
Definícia viery (Hebrejom 11:1) Viera je isté očakávanie vecí, v ktoré dúfame, zrejmý dôkaz skutočností, hoci ich nevidíme.
To znamená množstvo dôkazov, ktoré sú testované rozumom.
Miesto cirkvi je v nebi. Je to vláda kráľov a kňazov. O tom je celá Nová Zmluva.
Najdôležitejšie prečo prišiel Ježiš na zem. 1/ Aby hlásal Božie kráľovstvo sa priblížilo
2/ Aby položil život a vykúpil ľudstvo z hriechu
To čo robí pravá cirkev je vidieť a počuť po celom svete
(Matúš 24:14) A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec.
Celý svet stojí a padá na saudsko arabskej rope, ktorá "kryje" hodnotu dolára, svetovej meny. Navyše sú saudi veľký odberatelia zbraní USA.
Tento svet dá do poriadku len Boží zásah. (Sofoniáš 1:17, 18) A ja spôsobím ľudstvu tieseň a určite budú chodiť ako slepci, pretože hrešili proti Jehovovi. A ich krv bude vyliata ako prach a ich vnútornosti ako hnoj. 18 Ani ich striebro, ani ich zlato ich nebude môcť oslobodiť v deň Jehovovho hnevu, ale ohňom jeho horlivosti bude strávená celá zem, pretože spôsobí ich vyhubenie, naozaj strašné, všetkých obyvateľov zeme.“
. 2 Kým ustanovenie [niečo] zrodí, [kým] deň nepominie ako plevy, kým na vás nepríde Jehovov horiaci hnev, kým na vás nepríde deň Jehovovho hnevu, 3 hľadajte Jehovu, všetci mierni zeme, ktorí ste vykonávali Jeho sudcovské rozhodnutia. Hľadajte spravodlivosť, hľadajte miernosť. Snáď budete môcť byť ukrytí v deň Jehovovho hnevu.
12 A ponechám uprostred teba pokorný a ponížený ľud, a tí sa budú utiekať k Jehovovmu menu.
20 a aby sa jeho prostredníctvom s ním opäť zmierili všetky [iné] veci tak, že spôsobil pokoj prostredníctvom krvi, [ktorú vylial] na mučeníckom kole, už či sú to veci na zemi alebo veci na nebesiach.
21 Áno, vás, ktorí ste boli kedysi odcudzení a nepriatelia, lebo vaša myseľ bola zameraná na skutky, ktoré boli zlé, 22 on teraz opäť zmieril svojím mäsitým telom na základe [svojej] smrti, aby vás predstavil svätých a nepoškvrnených a bez obvinenia pred ním, 23 pravdaže za predpokladu, že zostanete vo viere, pevne založení a stáli a nebudete odvlečení od nádeje toho dobrého posolstva, ktoré ste počuli a ktoré bolo zvestované v celom stvorení, ktoré je pod nebom. Ja, Pavol, som sa stal služobníkom tohto [dobrého posolstva].
To píšeš o svetskej cirkvi, čo s duchovnou cirkvou nemá nič spoločného. Prečítaj si Labirint srdca a ráj srdce od A. Komenského a čiastočne možno pochopíš , čo je to pravá cirkev.
Kolosanom 1:13 Oslobodil nás z moci tmy a preniesol nás do kráľovstva Syna svojej lásky, 14 prostredníctvom ktorého máme vyslobodenie výkupným, odpustenie našich hriechov. 15 On je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia; 16 pretože jeho prostredníctvom boli stvorené všetky [iné] veci v nebesiach a na zemi, viditeľné a neviditeľné, či sú to už tróny alebo panstvá alebo vlády alebo vrchnosti. Všetky [iné] veci boli stvorené prostredníctvom neho a pre neho. 17 Je tiež pred všetkými [inými] vecami a jeho prostredníctvom boli vytvorené všetky [iné] veci, aby jestvovali, 18 a on je hlavou tela, zboru. On je počiatok, prvorodený z mŕtvych, aby sa stal prvým vo všetkom, 19 lebo [Boh] uznal za dobré, aby v ňom bola všetka plnosť
Pretože kresťanstvo je zárodok Nového sveta spravodlivosti, kde spoliočenstvo ľudí bude vo vzíjomnom vzťahu ako celosvetové bratstvo, Božia rodina. Preto kresťanstvo v prenesenom význame slovo znamená spoločenstvo, kde nikto nežije egoisticky len pre seba, čo vy svetáci robíte veľmi radi. Egoizmus je prejav vášho charakteru.
Vy rozprávkari radi porovnávate Bibliu k rozprávkovej knihe, lebo ani iné neviete. Keď tretina tak to znamená, že veľké množstvo anjelov sa stalo démonmi, asi viete čo to znamená. To isté čo robíte vy, že ste v opozícii k Bohu a jeho verným anjelom.
Ty si prorok akého zoskupenia? Tých ktorí rozumejú všetkému? Prečo svoje bláznovstvá pripisuješ iným, keď ani za mak nerozumieš ako funguje svet? Si len rebel proti všetkému a všetkým. Počítam , že chodíš v roztrhaných ryfliach na kolenách...chachacha
4 A počul som iný hlas z neba, ktorý povedal: „Vyjdite z neho, ľud môj, ak nechcete mať s ním účasť na jeho hriechoch a ak nechcete dostať časť z jeho rán.
(Zjavenie 17:15–17) A hovorí mi: „Vody, ktoré si videl, kde sedí smilnica, znamenajú ľudí, zástupy, národy a jazyky. 16 A tých desať rohov, ktoré si videl, a divé zviera, tí znenávidia smilnicu, spustošia ju a obnažia ju a zjedia jej mäsité časti a celkom ju spália ohňom. 17 Lebo to Boh vložil do ich sŕdc, aby uskutočnili jeho úmysel, áno, aby uskutočnili [svoj] úmysel tým, že dajú svoje kráľovstvo divému zvieraťu, dokiaľ sa nesplnia Božie slová.
Existuje len jedna cirkev, ktorou je zbor prvorodených zapísaných v nebesiach, spoločenstvo veriacich nasledovníkov Krista, vykúpených zo zeme, aby sa stali súčasťou jeho nebeskej vlády nad ľudstvom. Prv než začnú vládnuť, Boh dá do srdca vládcov zeme, aby siahli na majetok všetkých cirkví a náboženských spoločností. Preto Biblia dáva pokyn všetkým, ktorí chcú uctievať Boha duchom a pravdou , aby vyšli z Veľkého Babylonu, ktorým označuje tých, ktorý si urobili kráľovstvo majetkov na zemi. Mali na to počas feudalizmu dosť času...
(Zjavenie 18:1–4) Po tomto som videl iného anjela zostupovať z neba s veľkou mocou; a zem bola osvietená jeho slávou. 2 A zvolal silným hlasom a povedal: „Padol! Veľký Babylon padol a stal sa bydliskom démonov a úkrytom každého nečistého výparu a úkrytom každého nečistého a nenávideného vtáka! 3 Lebo pre víno hnevu jeho smilstva padli všetky národy [za obeť] a zemskí králi s ním smilnili a cestujúci obchodníci zeme zbohatli z moci jeho nehanebného prepychu.“
vypadol začiatok textu: (Micheáš 4:1–4) A v konečnej časti dní sa stane ...
(Ján 17:17–22) Posväť ich pravdou; tvoje slovo je pravda. 18 Tak ako si ma ty vyslal do sveta, aj ja som ich vyslal do sveta. 19 A posväcujem sa pre nich, aby boli aj oni posvätení pravdou. 20 Neprosím len za nich, ale aj za tých, ktorí uveria vo mňa prostredníctvom ich slova, 21 aby boli všetci jedno, tak ako si ty, Otče, v spojení so mnou a ja v spojení s tebou, aby boli aj oni v spojení s nami, aby svet uveril, že si ma ty vyslal. 22 A ja som im dal slávu, ktorú si mi dal ty, aby boli jedno, tak ako sme my jedno,
Odporúčame