Pretože celý svet je v moci toho zlého duchovného tvora odporcu Boha aj ľudí. Preto sa deje toľko zla, lebo diabol je zvrátená bytosť a má zvrátené potešenie v utrpení ľudí. Pretože sa mu nepodarilo všetkých ľudí ovládnuť, preto chce všetkých zničiť, tým že ich postaví nakoniec do opozície proti Bohu. pretže sa mu podriaďujú média, politici aj obchodníci a falošné náboženstvá nevynímajúc. Pretože končí ľudská hra na bohov, hra na vládcov a ovládaných. Pretože končí demokracia založená na falošných nesplniteľných sľuboch. Pretože chamtivosť ovládla ľudí a používajú dvojaké meradlá, ktoré vládcovia nedodržujú , ale snažia sa aby ich iní dodržiavali. Pretože všetka moc je v rukách nemorálnych imperialistov, ktorý moc beztrestne zneužívajú na ovládanie ľudí. To všetko som videl a zažil v čase, keď vládli ľudia nad ľuďmi na ich škodu. preto musí prísť Božie kráľovstvo a oslobodiť všetkých, ktorí chcú konať Božiu vôľu, Boha lásky a slobodnej vôle.

