Ničím nezaslúžený post ,na ktorý, ako sám priznal - nemá ani znalosti, ani skúsenosťi, prevzal so skrytým varovaním, že ak sa mu nezadarí, vráti sa on do parlamentu ! Uvažovali sme nad tým, čo musí byť toto za človeka ? Čo to je ? Donebavolajúca drzosť? Úplna strata zábran a súdnosti ? Nenaplnené ambície? Komplexy ? Chce si založiť stranu? KTO pôjde do strany, človeka, ktorý všetkých súputníkov zhadzuje cez palubu, len aby mohol chvíľu stáť na kapitánskom mostíku - kým celú loď nepotopí.

