O čom vypovedá video s R. Ficom
Mám jednu nepríjemnú vlastnosť - veľa si pamätám. Fico vyhral voľby v roku 2006, porazil Dzurindovu SDKÚ, ktorá bola úplne bezzubá a jej vláda sa poskladala predčasne samospádom. V predvolebných diskusiách dokonca aj taký ficobijec, akým je komentátor Peter Schutz (SME, vtedy tuším Domino fórum), bol okolnosťami nútený pipustiť, že Smer by mal voľby vyhrať...
Po voľbách sa však stalo to, že všetky (VŠETKY!) médiá prehlásili, že sú jedinou relevantnou opozíciou voči Ficovi. Tak sa aj stalo, štvanica trvá dodnes a Fico dodnes neprešiel do skutočného protiútoku, len sa bráni.
Slovenské príslovie hovorí, že múdrejší ustúpi. Lenže dokedy má ustupovať? Čo si má Fico priznávať - to, že na ňom nenechali dodnes nitku suchú? Obvinenia sa sypú jedno za druhým, no keď sa ukáže, že ide o zákerné podpásovky, alebo úplné hlúposti, tak sa žiadne ospravedlnenie nekoná...
O ustupovaní existuje aj aforizmus: Múdrejší ustúpi - veď ten náš svet podľa toho aj vyzerá.