V utorok pribudlo 45 prípadov, koronavírus potvrdili v Centre sociálnych služieb
Mnohé krajiny zaznamenali obrovský nárast počtu úmrtí oproti historickému priemeru. Ani údaje o mŕtvych na COVID-19 to nevysvetľujú. V západných krajinách za posledný mesiac zomrelo oveľa viac ľudí, ako je ich dlhodobý priemer. Niekde krivka stúpla až o tisícky mŕtvych.
Jednotlivé krajiny postihnuté nákazou skrátka nezahrnuli do oficiálnych štatistík všetky úmrtia na COVID-19 a celkový počet mŕtvych je tam oveľa vyšší aj po zohľadnení koronavírusu. Počet úmrtí v New Yorku oproti dlhodobému priemeru stúpol až o takmer 300 percent. Lenže ani zaznamenané úmrtia na COVID-19 túto anomáliu nevysvetľujú. Newyorčania zaznamenali za posledný mesiac o 17-tisíc úmrtí viac, ako je bežné. Lenže na „koronu“ zomrelo „len“ 13-tisíc ľudí. Odkiaľ teda pochádza 4000 obetí navyše?
Španielsko, eviduje o 66 percent viac úmrtí ako zvyčajne.
Je vysoko pravdepodobné, že mŕtvi, ktorí chýbajú, zomreli práve na COVID-19.
https://www.aktuality.sk/clanok/784481/koron…