Myslim ze by si sa na to mal pozriet viac z nadhladu a nie cez svoju politicku prislusnost.
V roku 2002 vznikli vodarenske a.s.akcionarmi sa stali obce a mesta co vlozili do a.s
svoj majetok. Predstavenstvo a.s. tvoria starostovia ci primatori akcionarov.Dozorna rada je volena
Takze funkcie v tychto a.s. nie su obsadzovane vladou, ale su vysledkom volieb v obciach a mestach. Predstavenstvo ci DR su vysledkom volieb a su poloticky rozne zafarbene.
Dozorna rada, neriadi a.s. ale kontroluje dodrziavanie legislativy a hospodarenie spolocnosti.
URSO urcuje maximalnu cenu. Kazda spolocnost chce zarobit, lebo to je zmysel podnikania,tak urci ceny co najblizsie k regulovanym.
Tak nie SMER ale druh podnikania na ktory presli vod. spolocnosti v r.2002 navysuje ceny
Maju to o to lahsie ze su monopoly.
Ked utocis na SMER,mimochodom vo vlade su 3 strany +, pre porovnanie Bratislavska vod.spol.ma dlhodobo najvyssie ceny a organy ma obsadene dlhodobo pravicov bez ohladu do akej strany sa preskupuju.


