Ved preto kazdy musi zo zakona platit nemocensku poistku aby nezostal bez prijmov a zdravotnu aby mohol.byt lieceny.
Rovnako je to aj so zakonnym poistenim mot.vozidla. ked sposobis skodu druhemu aby si mal prostriedky ju zaplatit. A vyska poistky ma tiez vplyv na vysku plnenia.
Ludia si neplatia poistky hlavne preto ze platy su nizke a mali by vplyv na ich ziv.uroven.
Dalej aj poistky su stavane velmi konkretne a ak chces pokryt vacsinu moznosti vzniku urazu tak sa nedoplatis a casto sa musis sudne domahat plnenia poistovne. Ak je vinnik znamy tak ta odkaze vymahat si skodu priamo od neho. Kto ma na sudne pojednavania?
Seriozna poistovna ma vyplatit skodu a ona nech vymaha od toho kto ju sposobil.
V tomto pripade urcite plati podnikatel poistku, tak mu ju poistovna zaplati.
Uraz bol sposobeny na pracovisku firmy a je zan v plnom rozsahu zodpovedna.
Zivot uz nikomu nevrati ale rodina ma byt zabezpecena tak ako keby ten pracovnik zil.


