Do SBD mohli vstupit hocikedy v nasledujúcich rokoch.Nezda sa mi ze by vsetci ti nájomníci mali 76 + rokov
Druzstevne sa nepridelovali ak neberieme v uvahu poradovnik.Tie sa kupovali, tak si vedel dopredu ktory byt bude tvoj a kde. pocas vystavby si mohol pozriet a vybrat za priplatok napr.tapety ci obkladacky.Nebolo to privilégium aj ked nevylucujem ze aj tam sa stalo ze byt dostala bližsia osoba ale si sa posunul dalej alebo ti ponukli iny byt.
Odkupovanie bytov blo ako pises, ale len statnych a podnikových za zostatkovu cenu amortizacie a podla veku bytu.
Druzstevne byty sa dali odkupit do os. vlastnictva len PREDCASNYM SPLATENIM POZICKY V PLNEJ VYSKE alebo SI splacal v pravidelnych splátkach do vysky poskytnutej pozicky. Ani o cent menej lebo pozicky sa neznizovali
Po prevrate bola dana len moznost splatit pozicku ptedcasne a tym si dostal byt do osobneho vlastnictva.Teda ziadna ulava ci amortizacia len moznost splatit pozicku skor alebo v splátkach
nizsie som ti na to odpovedal


