Splietas. Druzstevne byty neboli dotovane a neskladali sa na ne vsetci!
Bolo to druzstvo, podnikatelsky subjekt ktory fungoval z platieb clenov.
Vidim za nemate tusenie ako fungovali bytove druzstva.
Najprv si sa stal clenom a vlozil clensky prispevok, potom si vlozil cast ceny bytu, byt.druzstvo zabezpecilo uver a po dokonceni a odovzdani bytu si zacal splacat anuitu teda uver do vysky ceny bytu. Po splateni pozicky si sa stal vlastnikom bytu. Dovtedy bolo vlastnikom bytove druzstvo. Tak to fungovalo za socika.
Po prevrate bola dana len moznost splatit pozicku ptedcasne a tym si dostal byt do osobneho vlastnictva. Teda ziadna ulava len moznost splatit pozicku skor v plnej vyske alebo dalej splacat pozicku do plnej vysky povodnej ceny bytu.
Statne alebo podnikove byty bolo nieco uplne ine.
Tie sa predavali za zostatkovu cenu amortizacie t.j.
podla veku bytu. Porovnanie co som dal kolegu preto,ze sa jedna o rovnako stare byty len ja som mal o jeden panel 7 cm viac + okno 90×150 cm

