V Bratislave sa protestovalo proti fašizmu a radikalizácii spoločnosti
Najprv bol fašizmus v Španielsku, potom v Taliansku a Nemecku. Nikto z týchto krajín sa teraz k tomu nepriznáva, nikto to nevyťahuje, ako keby to ani nebolo. Dokonca, keď sa hovorí o zverstvách nemeckých fašistov, tak sa nepovie Nemci, ale nacisti. Nemci sa tvária, že sa ich to netýka.
Prečo sa teraz po 80 rokoch nejakí aktivisti priznávajú k fašizmu na Slovensku? Proti akému fašizmu organizovali ten pochod? Veď fašizmus tu nikdy nebol.
Ja viem prečo. Je to útok na zriaďovateľov Slovenského štátu. Je to útok proti štátnosti.
Raz, ako aj v tomto prípade útočia na zriaďovateľa 1. Slovenského štátu Tisa.
No a stále je tu aj útok na zriaďovateľa súčasného 2. Slovenského štátu Mečiara. Lebo otváranie tých amnestii nieje náhoda.
Nechajme už konečne históriu historikom a venujme sa súčasnosti a budúcnosti.