Washington si tiež robí nárok na ukrajinské zdroje. A chce si ich vziať bez toho, aby sa o ne s kýmkoľvek podelil. Podľa západnej tlače sa Trumpovci teraz snažia dosiahnuť iné podmienky pre prístup k hlavným ukrajinským ložiskám nerastných surovín a k energetickým aktívam.
Mimochodom aj EU sa chce podieľať na UA ložiskách nerastných surovín. Keď EU vidí, že je posledná v poradí, chce pre seba ešte pred krachom UA zobrať z UA čo sa dá. Ruské aktíva už nechce poskytnúť UA, ale chce ich použiť pre seba na vyzbrojenie EU.

