Na začiatku sa do boja hlásili davy, dnes prišla únava. Ukrajina sa napriek tomu snaží posilniť armádu
Vojna je pre Ukrajinu prehrata a ostava otazka ako dalej. Z historie pozname, ked sa porazeny z hrdosti vzoprel a volil svoj zanik, ako priklad izraelska pevnost Masada. Toto presadzuje prezident Zelensky. Dalsia moznost je rokovanie o mieri, ale tomu stoji v ceste vedenie Ukrajiny a poistky, ktore si z hluposti dali do Ustavy, takze by sa musel najst niekto (pravdepodobne z armady), kto by "eliminoval" vedenie na cele s prezidentom Zelenskym, ale okrem toho by musel aj najst politicky konsenzus na zmenu ustavneho zabetonovania akontrakcie mierovej zmluvy. Tretia moznost ak by prezident Zelensky poziadal o riesenie tretiu stranu (pripadne strany) na zacatie rokovani o urovnani konfliktu. Tu by mohlo zastupovat zaujmy Ukrajiny splnomocnenec USA, co by z mojho pohladu bolo najrozumnejsie (aj ked sa tu teraz moze niekto ozvat ze ide o podobnost z mnichovskov zradov nie je tomu tak, pretoze aklamacia by vychadzala zo strany Ukrajiny).