Matovič v Ide o pravdu: Platy dorovnáme na priemer únie
Presne ako som písal...Na TB som to pochopil, že sa chce aby sme sa u istých profesií dostali na rovnaké koeficienty násobkov priemernej mzdy ako na západe... Znie to na prvý posluch lákavo, ale...
...nie sme už náhodou na tých číslach?
A nie je problém nízká priemerná mzda a tam to začína a končí? Takže rozdiely v mzdách u nás a vonku sa nezmažú a ľudia budú ďalej odchádzať?
Ak to je tak, tak trnavský génius dal dobre znejúci sľub, ktorý už je ale dávno splnený:))))) Odpornejšieho populistu a podvodníka som v živote nevidel.
... už doplnili výcuc - "Ako príklad uviedol, že ak budú mať lekári v únii 2,4-násobok priemerného platu, aj lekári na Slovensku by podľa neho mali mať 2,4-násobok priemerného platu na Slovensku."
A pár negramotných chytil....