Tak,ako počas 2 sv vojny,ZSSR dokázal presunúť stovky podnikov za Ural,tak aj dnes,ak bude nutnú,Rusko vybuduje nové závody,potrebné k tomu,aby nahradilo dodávky tovarov z EÚ,či USA
Rusko sa može zamerať na ťažbu a spracovanie nerastných surovín,ako aj na užšiu spoluprácu s ázijskými krajinami v oblasti strojárenstva,elektrotechniky,chémie atd
Rusko je zdroj nerastov,farebných kovov,minerálov,uhlia,ropy,zemného plynu,železnej rudy,dreva a vodnej energie. Je bohaté na diamanty,zlato a striebro.Najvačšie náleziská sú na Sibíri.Nachádza sa tu takmer polovica svetových zásob uhlia rôznych druhov.Najbohatšia je Kuznecká oblasť.Pod každým km2 sa tu skrýva približne 30 miliónov ton uhlia.Jeho zásoby ležia tesne pod povrchom, a tak ťažba nie je finančne náročná.Pritom v rovnako známom Donbase na takú istú plochu pripadá len 3,6 mil ton uhlia.Takže,zo zavedením sankcií zo strany EÚ a USA,voči Rusku,Rusko sa može v priebehu 2-3 rokov ľahko stať ešte priemyselnejšou krajinou,ako je dnes !

