Rusko na rozdiel od USA nemá v zahraničí svoje vojensdké základne
USA a NATO,majú vojenské základne v 135 krajinách Sveta -
Rusko sa len brání - aj týmito cviočeniami dáva USA a jej vazalom najavo,že Rusko nie je slabé,že sa dokáže stále brániť,napriek snahám USA obkľúčiť Rusko svojimi armádami a zbraňovými systémami zo všetkých strán
Spomeňte si na prítomnosť vojakov USA v Litve,Lotyšsku, rozpútanie vojny medzi Grizínskom a Ruskom - kde poradcami Gruzie boli a stále sú americkí poradcovia, a terajšie problémy na Ukrajine opať vyprovokovali a usmerňujú poradcovia z CIA---
takže otázka cvičení Ruskej armády za takýchto okolností je na najvýš potrebná, aby ukázali USA a jeho spojencom v EÚ,že sú pripravení,že Rusko len tak ľahko nedostanú,ako dostali Ukrajinu,Litvu.Lotyšsko,Gruzínsko atd

