Vláda Ukrajiny si myslí ,že dlh im zaplatí EÚ - teda aj MY
Ale teraz to,čo neodznelo v našich médiách :
Gazprom bol nútený zaviesť platby vopred za dodávky plynu v súvislosti s vydieraním zo strany Ukrajiny na rokovaniach, vyhlásil dnes predseda spoločnosti Alexej Miller.
Zo strany vedenia vlády Ukrajiny šlo o to, že Rusko by malo poskytnúť Ukrajine čo najnižšie ceny, skoro také ako v Colnej únii, lebo v opačnom prípade Ukrajina neuhradí dlh za dodávky plynu a „odoberie u nás plyn bezplatne a v takom objeme, v akom sa Ukrajine zachce“.
Miller pripomenul, že na dnešok činí dlh 4,5 miliárd USD a neuhradený objem dodávok plynu – 11,5 miliárd metrov kubických.

