Slovensko nechce odškodniť Baťovcov
dekréty o znárodnení baní a kľúčového priemyslu, akciových bank a súkromných poisťovní (z 24.10.1945)
dekrét o konfiškácii nepriateľského majetku a o Fonde národnej obnovy (z 25. 0.1945).
Všetky dekréty prezidenta republiky boli po vojne, 5. marca 1946, ratihabované (spätne ratifikované) Dočasným Národným zhromaždením ústavným zákonom č 57/1946 Zb.
Po novembri 1989 v súvislosti s množstvom reštitučných nárokov Ústavný súd ČR nikdy nekonštatoval,že boli protiústavné!
Ani podľa rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva Česko aplikáciou týchto dekrétov neporušilo medzinárodné záväzky.A to platí aj pre súčasnú Slovenskú republiku.
Nuž, a pre Tvoju informáciu,komunisti sa k moci dostali až po 28 februári 1948
Toľko história-teda napíš mi,prečo by mala platiť komunistická strana ?
Ja nevidím žiadny dovod, a čo je podstatné,nie je vobec dovod platiť niečo Baťovým vnukom....
Spolupracoval s nemcami? spolupracoval ! Mal z toho zisky ? Mal !!
takže - Benešove dekréty platia naďalej !!