Ja mám Rusov rada. A to som 68. rok zažila na vlastnej koži. Zlé spomienky nemám na Rusov, ale naopak na Slovákov.
Bola som vtedy v pionierskom tábore a ráno sme sa zobudili bez vedúcich a dospelých, lebo tí ráno zdrhli a nechali nás, desiatky detí na pospas hladu a smädu samé opustené v lese. Tiež si pamätám, ako nikto nemal odvahu pre nás prísť až na Sigord, tak môj tatko so svojím bratom prišli a zabezpečili všetkým deťom odvoz domov.


