amícke bláboly prostoduchých...
Do 2014 tam bol kľud. Dva roky po farebnom prevrate začali ukrajinci s vyvražďovaním Rusky hovoriaceho obyvateľstva použitím vojenskej sily, vrátane delostrelectva. Odvtedy tam je vojna. Rusi sa na to celkom prirodzene nemohli donekonečna prizerať.


