Stručne, jasne presne. Plus.
Vtip: Z Alfa Romeo prišli za pápežom a žiadali ho, aby sa modlil aj za ich automobilku, keď už sa modlí za Fiat. (latinská modlitba obsahuje slová "Fiat voluntas tua" - Buď vôľa tvoja)
Vláda má nejakú možnosť zasiahnuť do vecí NR SR? To ma dosť prekvapilo. To ako keby som ja zašiel za mojim zamestnávateľom a zakázal mu, aby si pre seba vyplatil 13. plat!
Taká mládež sa nájde aj regiónoch. Ale stačí jediný krátky pohľad na mapu voličov na Slovensku a je okamžite jasné, že kde to viazne.
Poslancov nie. Tí nie sú zamestnaní. Tí vykonávajú mandát. Zákonník práce na poslancov neplatí.
Vidím, že ty si taký jednoduchší konzument našich "nezávislých médií. Ty jasne vieš, kde je pravda. Teba neprerobí už nikto. Ak nenastane v tvojom živote nejaká kríza, tak so svojim, vlastne s mediálnym presvedčením dožiješ svoj život. Takí ľudia už dávno žijú v usákove. U nás som si myslel, že sú ľudia mediálnym výmyslom viac odolní po tom, čo museli informácie za predchádzajúceho režimu získávať medzi riadkami novín. Ako vidieť, mýlil som sa. Dnes ľudia médiám - na svoju vlastnú škodu - veria!
Napríklad na 28. poschodí - strážený bezpečnostnou službou, aby ozaj niečo nerobil. Ak mu je dlho a potrebuje ísť na WC, tak mu na požiadanie pracovník bezpečnostnej služby dovolí. To aby sa nepocikal. Takto nejako to vypadalo v STV po nástupe a nasledujúcej dopredu ohlasovanej "deratizácii" nášho "vrele milovaného" Dzurindu k moci v roku 1998, autora čiernych kníh.
Dobre. Odteraz to budú vedieť. Keďže nikoho nezamestnávaš, tak sa vlastne ani nemusíš obávať náporu žiadateľov o zvýšenie platu!
Máš zbytočné starosti. Odborársky predák nie je výrobná funkcia a nie sú na ňu predpísané vzdelanostné kritériá. A je tu nepriama úmera - čím horší odborársky predák, tým "ľahšie" zamestnávateľovi. A táto funkcia je mimo dosahu zamestnávateľa, o svojom predákovi rozhodujú zamestnanci.
Si ty len strašne múdry. Skoro ako Šalamúnova oné. Podnikať môže každý. Každý, kto chce. Aj do kostola môže chodiť každý. Aj modrákov môže voliť každý. Ale čo potom, keď nechce! Čo sa stane, keď niekto nechce podnikať? Preto patrí do starého železa? Ja nechcem podnikať. A zatiaľ ma nikto neprinútil podnikať. Ale ja zas nie som na peniaze. Vyznávam aj iné hodnoty. Ale nerád mám okolo seba otrokov. Otrokov práce, alkoholu, peňazí.....
Možno by si si asi mal niečo o odboroch aj prečítať. Kladieš otázku, ktorú práve riešia odborové organizácie - okrem iného informujú zamestnancov o ich právach. Ale to je len jedna z viacerých úloh odborovej organizácie. Raz som aj ja potreboval poradiť. Odbory v našom okrese žiadne. Aj keď som nikdy nebol členom žiadnej strany, niekto ma poslal do kancelárie ZRS a mal pravdu. Jeden z prítomných si so mnou sadol, nechal si vysvetliť môj vtedajší problém, vyhodnotil všetky možné postupy a poradil mi. Poradil mi dobre, ako sa ukázalo zanedlho. A ja dnes ani neviem, kto to bol.
Keby tam pri nástupe tejto krízy nebol býval Fico, tak by sme už boli "ľahli", ako Grécko. Vďaka Bohu, že tam práve vtedy nebol Dzurinda!
Porovnajme, ako je to v iných štátoch EU a prípadne si odložme terajší zákonník práce ako materiál pre neodvratný boj za práva zamestnancov. ( http://is.gd/dh8Xs ) Keď vzniknú funkčné odbory, tak sa nastolí nejaká rovnováha medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. Zatiaľ je to len také divadielko, všetko, čo okolo seba vidíme je kašírované. Ale bude to skutočné ešte pred skončením tejto krízy.
"Podnikatelia", ktorí majú také starosti, tí nech sa na podnikanie nedávajú. To, že niekto chce podnikať znamená, že chce sám rozhodovať o sebe. To je v poriadku potiaľ, kým si z ostatných nechce robiť otrokov za pomoci zákonníka práce.
Predstavme si ten "osviežujúci" pocit, keď si sadneme do auta s takýmto divným motorom. Zvuk takého motora nepasuje ani do ucha. Chvenie tohoto motora musí byť cítiť, lebo je predsa rozdiel, či za jednu otáčku motora je len jeden, alebo dva pracovné takty. U klasického štvortaktného štvorvalcového motora sú to dva pracovné takty na jedno otočenie kľukového hriadeľa.
Médiá vytvárajú - priam vymýšľajú problémy tam, kde nie sú. Vymýšľajú ich podľa modráckej osnovy. Dokážu ľudí presviedčať o takých somarinách, že by azda ľudia mohli rozhodovať, či meniť rozhodnutia vlády aj niekedy inokedy, ako pri voľbách, dokážu ľuďom nabulíkať celkom nepoužiteľné veci, ako napríklad obmedzenie poslaneckej imunity. Podobnými somarinkami zaťažujú ľudí a tým im nedovolia riešiť si svoje problémy. Nikde v médiách sa nepíše, že bez silných odborov sa nedá dosiahnuť pokrok vo vzťahu zamestnanec - zamestnávateľ. Niekedy by nás asi najradšej presvedčili, že tam v tom vyspelom kapitalizme si idú bohatí podnikatelia nohy zodrať, čo behajú za zamestnancami niekoľko krát do týždňa s ponukami na zvýšenie platu, či skrátenie pracovnej doby alebo s nejakými inými výhodami pre zamestnancov. Ak nejaký zamestnanec volí pravicovú modrú vládu, tak škodí okrem iného vlastnej rodine. Ak volí liberálne strany, tak sa sám seba okamžite pasuje do role zožratého - porazeného.
Odporúčame