Zrazil si sa asi ty a to s tým rebrinákom, na ktorom viezli modrú farbu do novín SMEti. Aspoň taký dojem som nadobudol čítajúc tvoje príspevky.
Zrazil si sa asi ty a to s tým rebrinákom, na ktorom viezli modrú farbu do novín SMEti. Aspoň taký dojem som nadobudol čítajúc tvoje príspevky.
Len môj drahý je tu malilinký rozdielik. Jazykový zákon nenúti hovoriť štátnym jazykom príslušníka NÁRODA, ako to bolo za Apponyiho, ale príslušníka NÁRODNOSTI, aj to len za predpokladu, že ten príslušník národnosti má ambíciu pracovať v slovenskej štátnej správe. Azda si nemyslíš, že sa slovenská štátna správa zrazu stane maďarskou kvôli prítomnosti pár jedincov národnostnej menšiny. Takú tmu v hlave už nemôžeš mať, tomu neverím! Ak sa neprispôsobia menšinoví zamestnanci predpisom, tak na to majú právo. Avšak nemajú nikde napísané právo, že musia byť zamestnaní v slovenskej štátnej správe. Tak vzniká otázka priamo hamletovská: "Prispôsobiť sa, či neprispôsobiť?"
Možno voľakedy, keď sa aj Maďari v Maďarsku zrieknu maďarčiny , ako štátneho jazyka v prospech angličtiny, tak by sme aj my podľa ich skúseností mohli začať uvažovať o niečom podobnom. Skôr však určite nie!
Máte presne takú istú nezávislosť, ako majú aj všetci iní v tomto štáte. A o to práve ide. Ak by mal niekto väčšiu nezávislosť, ako ten druhý, tak by to bola diskriminácia. A tá nie je povolená z ústavy. Ústava hovorí niečo o nadprávach menšín, ale to sa za diskrimináciu nemôže považovať, lebo k menšinám sa môže prihlásiť hocikto zo Slovákov. Nadpráva z titulu ovládania nejakého jazyka by už boli diskrimináciou. Lebo hocikto nemôže len tak, z ničoho nič ovládať zrazu iný jazyk, aby sa napríklad tiež mohol stať maďarónsky nezávislým.
Možno by zaslúžilo sa raz zamyslieť aj nad tým, kam Mečiar patril a patrí politicky. S kým bol a s kým nebol schopný spolupracovať. Ak sa dobre pamätám, tak sa uchádzal o členstvo v socialistickej internacionále, ale tam už boli členovia od nás, DS a možno aj pozdejšie SDĽ, tí mu v tom zabránili. Lebo na Slovensku je to tak - keď sa Slovák niekam dostane, tak potom už silou mocou bráni ostatným "zo svojej dediny" dostať sa tam tiež! Pripomínam, že u Maďarov je to presne naopak! Stačí, že len jeden niekam prenikne a za chvíľu sú tam aj všetci ostatní!! Čo sa týka Mečiarovej politickej orientácie, stále nie je všetko jasné. Zdá sa, že sa stal politikom stredu a ľudovcom z donútenia. Azda to niekedy niekto vysvetlí, že prečo ho volili katolíci a ľavičiari, aj keď začal hlásať inú politiku.
U zamestnanca je to azda jasné, každému, aj keď má len 8 tried ZŠ, ale podotýkam že na Slovensku sa nájdu aj takí dôchodcovia, možno aj dvaja, ktorých deti vlastnia fabriky a právnické kancelárie a tí (dvaja, možno traja) celkom správne volili pravicu, keď ich ich deti podporujú finančne. Keď ich prestanú, vyhovárajúc sa na krízu, tak si aj tí dvaja dôchodcovia uvedomia, čo spáchali voľbou pravice!
Tie 4 roky sú ako najhorší možný scenár. Pravdou je, že to možno bude skôr.
Tiež si myslím, že SMER by mal veľmi zviazané ruky takýmto koaličným partnerom a prišiel by dosť o tvár. Treba nechať KDH, nech si len ukoja svoje chúťky s im podobnými, predsa oni pasujú len k pravici. SMER na tom nemôže nič stratiť, ak ostane v opozícii, iba sa objaví ešte silnejší pred budúcimi voľbami.
Tebou spomínaná doterajšia koalícia nebol zlepenec. Lebo víťaz volieb sa podieľal na vláde. A veru v demokracii víťaz volieb rozhoduje. Až dovtedy, kým sa nájde dostatok nevolených málopočetných prekračovateľov prahu do parlamentu, tí sa ihneď dohodnú vediac, že to je ich jediná šanca dostať sa do vlády, do ktorej by ich za žiadnych okolností víťaz volieb nevzal, lebo nemajú požadované vlastnosti. A tak vyšachujú víťaza volieb. Matematické sčítanie hlasov sedí, nesedí však demokracia. Ale zas na rovinu - demokracia je dosť ohybná, takže o nič nejde. Ale aspoň už vieme, že čo, prípadne kto je to zlepenec.
S hejslovákmi je to naozaj veľmi ťažké. Len sa mi zdá, že neviete, kto to sú hejslováci. Sú to tí istí, ktorých zvykneme volať aj maďaróni alebo butatóti. Žijú obvykle na juhu Slovenska a spoločný znak pre nich je ten, že sa im neopáči slovenský jazykový zákon. Ja málokedy používam názov "hejslováci", lebo je nespisovný. Ja ich radšej volám "maďaróni" lebo tento názov je spisovný a slovenský. To len na ujasnenie, aby rozumel aj nejaký cirkus, ktorý sa tu na fóre zabýval a ani neviem prečo si o našich maďarónoch - hejslovakoch myslí samé zlé veci. Však je to taká milá a prítulná menšina!
Ty si hovoril niečo o kyslých tvárach hejslovákov. Nie ja.
To nie je pravda. Ale dopredu ti hovorím, že ak mi neveríš, nebudem ťa presviedčať. Úradník, lekár, hocikto môže hovoriť s hocikým akýmkoľvek jazykom. Akým chce a aký ovláda. Avšak ak sa píše nejaký záznam, dokumentácia, tak musí byť v štátnom jazyku. Aj tu však existuje výnimka pre samosprávne orgány a to na území kde žije určité percento menšiny, tam sa aj dokumentácia môže viesť v oboch jazykoch a aj tlačivá sa na požiadanie vydávajú v jazyku menšiny. To dosiaľ, kým sa nezmení zákon o používaní jazykov menšín. Potom to pravdaže bude inak.
Nám to vyhovuje, že si to tak predstavuješ, ako si to predstavuješ. Keď si myslíš, že nemôžeš, tak dobre, tak nehovor.
Ja by som sa na tvojom mieste trochu miernil. Ak máš čo i len trochu zmysel pre mieru, tak musíš cítiť, že ste dosiahli viac ako ste si zaslúžili za svoj prínos pre Slovensko. Viac nemôžte dostať. Mohla by sa vám zrútiť celá stavba. A potom budete vyplakávať, ako vás Slováci nemajú radi.
Neteš sa, žiadna autonómia nebude! Darmo ju generuješ. Autonómia znamená dohodu. Slovák sa nikdy nedohodne s niekým, kto sa mu sústavne vysmieva a vyhráža. Môžeš si to preložiť a zapísať, aby si nezabudol!
Wengerski, zbytočne sa namáhaš. Je to dobrý zákon. Ak sa bude rušiť, tak sa potom bude musieť zaviesť ešte lepší a podľa možnosti aj ústavný. To isté platí o jazyku národnostných menšín, ak sa nimi bude hýbať, tiež by bolo treba pritiahnuť trochu skrutky.
Veru tí hejslováci=maďaróni=butatóti s tými by bol ozaj problém, keby tak zrazu bola angličtina. Však sa nedokázali naučiť ani po slovensky a mali možnosť odmalička!
A čo, na juhu pracujú na úradoch dôchodcovia? Alebo ani pani starostka nepochopila slovenské zákony? Zamestnanci v úradoch nikdy nesmeli hovoriť inou rečou, ako štátnym jazykom. Ako štátni zamestnanci totiž môžu robiť iba to, čo je v zákone vyslovene povedané. A ja neviem o zákone na Slovensku, ktorý by hovoril, že zamestnanci slovenských úradov majú, či môžu hovoriť iným jazykom, ako štátnym. Napriek tomu mondokovali. Teda to bolo treba zakázať. Stalo sa. Niekde je chyba? Ešte je tu zákon o používaní jazyka menšín. Ten hovorí, že za určitých okolností - pani starostka to pri 90 percentnom zastúpení menšiny mala vedieť - dovoľuje menšinovú jazykovú samosprávu aj s dokladmi v menšinovom jazyku. Teda kde je problém? Problém je len ten, že ak sa objaví nejaký Slovák na takomto úrade, tak na rozdiel od Maďarska musia s ním jednať po slovensky! Je to také boľavé pre pani starostku?
Možno, že jedným z prvých zákonov, ktoré schvália poslanci zbavení imunity by mohol byť zákon o kontrole, ktorej by podliehal majiteľ firmy a ktorú by prevádzali zamestnanci priebežne cez pracovný čas, čo robí s peniazmi z podnikania, či chodí na čas do práce a či má na príjmy podniku primerané auto. Bola by to sranda nesmierna! Alebo aj ďalšie zákony by sa dali očakávať od poslancov bez imunity!
Vtedy bude najväčšia sranda, keď zrušia imunitu poslancom - poslanci budú kontrolovateľní tými, pre ktorých vyrábajú zákony. Niet väčšej srandy na svete. Ja sa len zabávam na bláznoch z nadnárodných organizácií, platených Sorosom, aké somariny sú schopní vymyslieť a predložiť ich verejnosti. A tá si vôbec nevie predstaviť, akých zákonov sa dočká od poslancov parlamentu, ktorí by sa mali báť aj vtedy keď pukne v krbe! Zbadáte! Poslanci, aj tí zbavení imunity sa vždy dohodnú.
Odporúčame