exminister Landsbergis: „Oslava víťazstva nad nacizmom je jedna vec a pripomíname si ju 8. mája. No 9. máj je už iný deň. Je to aj pripomienka okupácie, deportácií a ovládnutia krajín, ktoré potom museli desaťročia žiť bez slobody. Takže, ak sa na tom chcel niekto zúčastniť, museli sme reagovať. Ale rozhodne to nie je niečo proti Slovensku.“.
.
Zrejme predsa len išlo o nepriateľský postup voči premiérovi Slovenskej republiky, štátu, ktorý je členom NATO. Nemuseli a nemali takto reagovať. Ide o časový posun.
Litva a Slovensko si Deň víťazstva nad fašizmom pripomínajú 8. mája, inde 9 mája.


