Matovič alebo návrat mafie? Otázka takto nestojí
Porubänová to dobre vystihla. Niektorí nezabúdajú. Za komoušov nás strašili návratom k zlému kapitalizmu, nezamestnanosť, chudoba - á la Čenkovej deti. Ako decká sme tomu verili - no neskôr, keď už bola k dispozícii televízia Viedeň sa nám akosi začal ten kapitalizmus páčiť a strašeniu sme prestávali veriť. Po 1989 prakticky každá vláda strašila tou predchádzajúcou a občania sa dozvedali neuveriteľné veci, čo všetko tí predtým napáchali. To isté platí aj dnes - ale v omnoho dynamickejšej forme. Ale nezabúda sa. Bežný občan s priemerným zamestnaneckým zárobkom si nespomína na vlády Fica a Pelleho ako na obdobie porušovania ich práv, alebo nejakú diktatúru. Ale noví páni začali tvrdiť úplný opak - bola to najhoršia vláda v dejinách Slovenska ! Mnohých to zaskočilo, médiá robili svoju prácu dobre. Ale po určitom čase a skúsenostiach mnohí začali porovnávať či je lepšie to, čo je - alebo to, čo bolo. A % sa začali meniť. Strašenie platí len od - do. A potom príde nutná zmena.