"Vzbúrenci" sú vyškolení Západom a Arabskými štátmi v Zálive, ktorým rozkazujú Američania a Briti. Bojujú na "tej správnej" strane. Plnia plány a ciele Západu, najmä USA. Sú teda na strane Západu.
Napriek tomu, že väčšina z nich Západ a Izrael nenávidí. Bojujú však proti lýbijskemu Kaddáfímu, sýrskemu Asadovi a iránskemu Ahmadinedžádovi (už niekoľko rokov USA a spol. posielajú na iránske územia islamské teroristické bunky - cez Pakistan aj Irak), ktorí na strane Západu nestoja.
Čo bude o rok, či dva je iná vec. To už majú USA pripravený ďalší plán.

