Dochodcom co volili a volia socialisticku mafiu by som dochodky zobral a poslal odpracovat to o co nas socialisticka mafia okradla na daniach.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Tak dôchodcovia dúfam ste pochopili, že keď budú voľby treba ísť voliť a to nie takú stranu ktorá z chudobných dôchodcov robí žobrákov !!! To je hanba a výsmech dôchodcom do očí !!! Nech oni skúsia žiť z 300 ,-€ur mesačne.
Peniaze treba na nájom, energie, stravu, nutné lieky a nutné oblečenie a pod. čo predstavuje asi 350 až 370,- €.
ten, kto si platil normalne odvody ma podstatne vyssi dochodok. a bohuzial, v sucastnosti dotuje spekulantov, ktori cely zivot platili odvody z minima
No vidím, že si asi celý doterajší život prežil na 85-tich koláčikoch. Manželka robila vo fabrike, vychovala 2 deti, robila upratovačku (aj to totiž niekto musí robiť) aj predavačku a vyrátali jej dôchodok 270 €. Daň zo mzdy platila v zmysle zákona a NEŠPEKULOVALA.
Niekde niečo skrývaš.
Teraz som prepočítal dôchodok osoby s dnešným platom cca 600€ OMB=0,55.
Vyšiel dôchodok 408€. 270€ je teda podozrivo nízko.
V ktorom roku šla do dôchodku? Koľko má započítaných rokov?
Dôchodok neovplyvňuje daň zo mzdy, ale odvody do soc. poisťovne.
Ja rozumiem, o čom píšeš a je mi to celé úprimne ľúto. Predpokladám, že žijete, aj ste žili v oblasti, ktorú uvádzaš pod nickname a že fyzický vek je tak-nejako ako Tvoj.
Takže pani manželka do starobného dôchodku odchádzala podľa predpisov deformátora kaníka a spol. Jej sa už nebrali do úvahy viaceré náhradné doby, ani tzv.najlepšie roky (resp.5 z posledných 10), prišla aj o zarátanie príjmov zo socialistických rokov (zohľadnená je len doba, nie mzda. Po majetkovom prevrate možno zostala dokonca aj nejaký čas nezamestnaná, lebo aj vo vašej lokalite to dlhodobo vyzeralo ako po vpáde Turkov a Tatárov, a možno sa už nikdy poriadne nezamestnala, nebolo kde - aby do práce nemusela dochádzať cez pol sveta, brala, čo bolo k dispozícii - NA DOHODU. No neber to, poradili by tunajší diskutéri. Ak si niekto myslí, že odvody jej zamestnávateľ dával keš, v tej lokalite a v tých časoch, no tak, dajme tomu, sú ... naivní. Tá pani sa nadrela a osoh majú špekulanti.
ak by dôchodcovia cez voľby nesedeli doma tak by tu nemali takých netvorov vo vláde ako majú ešte že za bývalej vlády vdaka Dankovi sa mnohým dôchodcom zvýšila penzia o 40-100 eur i ked Danko v iných prípadoch dosť sklamal no toto mu nikto nemôže nikdy nikto zobrať ..
Ak by dochodcovia pocas aktivneho pracovneho zivota trocha rozmyslali, mohlo im byt ukradnute, aky dochodok od statu dostanu.
Odporúčame