V kazdom pripade patri Cinba medzi najvacsich znecistovatelov atmosfery.
Podľa:vlákien iba prvá úroveň času |
najnovšie po najstaršie najstaršie po najnovšie |
Iste, ste fascinovaný čínskymi projektami, lenže Nemci už dávno majú svoj Park Alpha Ventus v Baltskom mori 12 veter.turbín je v prevádzke a Česi už nadávajú, lebo im to spôsobuje neskutočné problémy.
Do roku 2015 mal byť sprevádzkovaný Amrumbank West a celý projekt zahŕňal 1.650 veter.turbín, s tým, že každých 18 mesiacov sa malo postaviť 60.
Lenže má to háčik, nielenže sú závislé od poveternostných podmienok, ale i od toho, že treba prebudovať celú elektrifikáciu, čo sa značne predražuje, myslím, že ani v Číne to nebude iné, naviac ako v Nemecku, tak i v Číne funguje korupcia.
Iste, pre ozdravenie planéty je to prínos, ale či to bude finančne únosné pre odberateľov a najmä bezpečné, ešte akosi som takéto vyjadrenia nikde nenašla. Iba vyjadrenia Čechov, ktorí nadávajú ako pohani, ja sa v technických detailoch nevyznám, ale má to niečo jednosmerný-striedavý prúd a tak im horia trafostanice.
V Anglicku sa tiež mala realizovať Humber Gateway +1 o 219 MW, uvítala by som viacej info.
ale ja hovorim o veciach s celosvetovym dosahom. MW sa rovná 1 000 000 W a GW je 1 000 000 000 W a to je tisicnásobný rozdiel. Nemecko v tomto pripade nehra dôležitú rolu.
:)
Inštalovaná kapacita Nemecka veterná energia 34 GW za rok 2013, vyrobená energia z vetra Nemecko 53 TWh za rok 2013, teda viac než tretina toho, čo vyrobila Čína v r 2013 . Ale nie, Nemecko v tomto nehrá dôležitú rolu :)
Rozumieš človeče o čom píšeš ? Máš aspoň šajnu o tom, aký je rozdiel medzi inštalovaným výkonom a vyrobenou energiou ? Evidentne nie...
bože milan, ved hovorim, že doteraz sa tie elektrarne odpájali od štátnej siete. Jednoducho uholne elektrárne nebolo možné tak rýchlo odpojiť od siete. No a Nemecko že má toľko inštalovanej....ale veď to je tak na jeden rok pre Čínu to postaviť...
No však prave, nech Čína stavia hoci aj 30 GW ročne vetrerných elekkrarní ,stale je to extremne malo a množstvo vyrobenej energie z vetra ani v r 2016 nebude ani 1 % jej primarnej spotreby energií, kde dominuje uhlie, plyn a ropa s cca 85 -90 % aj ďaleko do budúcnosti / cca v r 2030 ešte Čína bude mať stale 85 % energie z fosílii./
To je to, čo je podstatné, pozri si grafy na str 31 a 32 to poukazuje na to, že napriek prudkému rozvoju energie z vetra nehra toto podstatnú úlohu v Číne.Všímaj si veľké čísla v kontexte.
stan021, ale veď nie tak príkro .... ja som napísala, že sa v týchto veciach nevyznám a napísala som o tom, že niečo podobné je budované i v Európe, Nemecko a V.Británia a slušne som požiadala o bližšie informácie.
Ale na čínskych veterných elektrárňach nevidím nič svetového, hoci vplyv na životné prostredie to bude značný, lenže oveľa horšie je to u áut, tam tie splodiny produkujú viac škodlivých exhalátov, to sa však nejak nerieši.
A pravdou je, že dobiehajúce ekonomiky na živ.prostredie veľmi nedbali, čo však Čína začala meniť a to je chvályhodné.
Prepáčte, že som obťažovala, už sa viac pýtať nebudem.
to je dobre - čím viac elektriny vyrobia, tým menej plynu a ropy budú musieť doviesť z Ruska. Zakúria si elektrinou a budú vyrábať elektromobily. Veď už aj v Pravde písali:
Chvála Bohu!
inak sa Čína / Číňania udusia v smogu.........
https://www.google.sk/search?newwi ndow=1&…
Čínski komunisti očividne kašlú na stav životného prostredia v krajine....
"Čínska Ľudová Republika sa stala suverénne najväčším výrobcom elektrickej energie z vetra.."
Fakt ? Alebo vycucané z prsta, ako vždy ...
Máš tu koľko vyrobila kWh Čína z vetra minulý rok a koľko iné krajiny, napr USA ?
Lebo napr USA aj pri nižšom inštalovanom vykone vedia z vetra vyrobiť viac energie ako v Číne. Linkujem Ti to Podotýkam, že Čína má z vetra len cca 3 % celkovej vyrobenej elektrickej energie .
Uz nie, lebo sa vlada a veterne elektrarne dohodli o vykupe el. energie z vetra. Vlada garantuje 2 juany za 1MWhodinu. Toto plati od noveho roku. Doteraz v zime tie elektrarne nepracovali, nikto nechcel el. energiu.
Čo nie,tak stala sa Čínska Ľudová Republika suverénne najväčším výrobcom elektrickej energie z vetra..?
No NIE, lebo pre vyrobenú energiu nie je podstatný inštalovaný vykon , ale vyrobená energia a tú mala nižšiu ako USA aj za r 2013 aj za r 2014 , za r 2015 ešte nie sú kompletné údaje , ale je predpoklad, že stale by to boli USA, ktoré jej vyrobia najviac.Je možné, že v r 2016 už bude vyššia produkcia energie z vetra v Číne ,napokon, už by bolo načase aby krajina s cca 5x viac obyvateľmi ako USA vedela vyrobiť aspoň čosi viac energie z vetra ako USA.Len stále je to čo sa týka energetického mixu Číny minimum , z vetra nevyrobí ani v roku 2016 ani 1 % celkovej primarnej energie. Prepočítaj si to,stale sa to len neveľmi líši od stavu v r 2012 Des, že ? Také veľké čísla a v podstate nič neznamenajú...
myslim si, že si trošku domýlený. výrobcovia el. energie určite majú dlhodobé kontrakty na dodávky do siete. veterné elektrárne nemali doteraz taký prístup, lebo jednoducho pracovali "málo hodín" čo teda spôsobovalo, že vyrábali menej kWhodín.Veterné elektrárne nikdy nenahradia špičkovú energiu a vždy budú len doplnkom, ale čítal som článok v čínskej tlači, že tento problém sa vyriešil a to tak, že už sieť bude musieť prebrať elektriku z vetra, minimálna cena je 2 juany/MWhodina. A to sa neboj o Čínu, za pár rokov postaví takých amerík možno 5 kusov. Veď za rok vie postaviť takmer 1/2 celej americkej produkcie. Rozhodujúci je ten impulz, že teda táto energia už nebude jalova a že takto sa usporí obrovské množstvo uhlia, ktoré zamoruje životné prostredie.
Keby aj postavili "5 amerík" stale je to len 5 % ich primarnej spotreby energií,teda stačí 5 % rast spotreby energií a uhlie resp fosílie neušetria.Toto vyšlo v júni 2015 čo sa týka primarnej energie .
"Rast čínskej spotreby bol najpomalší od roku 1998, napriek tomu Čína stále zaznamenáva najväčší svetový prírastok spotreby primárnej energie, a to už štrnásty rok po sebe."
Sorry, asi Ti beriem ilúzie :)